II edycja turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego dla RAP Radomsko!

Drugi rok z rzędu w Zabrzu spotkały się zespoły U8, aby rywalizować w II edycji turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego. Zapraszamy do relacji z tego wyjątkowego w historii naszej Akademii wydarzenia.

W niedzielę 6 czerwca – możemy powiedzieć, jak w ubiegłym roku – przy pięknej słonecznej pogodzie na obiektach przy Jaskółczej 40 zainaugurowaliśmy – II edycję turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego w kategorii U8. W 1 edycji wzięło udział 16 zespołów. W 2 edycji postanowiliśmy podwoić siły. Tak więc, w Zabrzu gościliśmy nie 16, a 32 zespoły z całej Polski!

Zmagania turniejowe toczyły się na 8 boiskach jednocześnie – drużyny w PIERWSZYM ETAPIE zostały podzielone na osiem 4-zespołowych grup od A do H. Po rozgrywkach grupowych podział zespołów nastąpił zgodnie z zajętym miejscem.

PODZIAŁ PO PIERWSZYM ETAPIE ze względu NA ZAJĘTE MIEJSCE
1 miejsce
w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 1-8
2 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 9-16
3 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 17-24
4 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 25-32

Po rozgrywkach PIERWSZEGO ETAPU wiedzieliśmy już, że o zwycięstwo w całym turnieju zmierzą się drużyny RAP Radomsko, Zagłębia Sosnowiec, Akademii BVB, Star Starachowice, Górnika Zabrze, AP 21 Chrzanów, Śląska Wrocław oraz SMS Przemyśl.

W II edycji turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego w ETAPIE FINAŁOWYM zagrano systemem każdy z każdym, dzięki temu zespół z największą liczbą punktów został zwycięzcą całego turnieju. I tak o to prezentuje się końcowa klasyfikacja:

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DRUŻYNOM JAK I KIBICOM ZA DOSTARCZENIE TAK WIELU POZYTYWNYCH EMOCJI ORAZ RADOŚCI. ZAPRASZAMY JUŻ ZA ROK!

„Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kwota dofinansowania 40 500,00”

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl