logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

I Gala Świąteczna im. Stanisława Oślizło

14 grudnia dokładnie w dniu 73 urodzin legendarnego Górnika Zabrze I Galą Świąteczną podsumowaliśmy minioną rundę rozgrywek w której nagrodziliśmy najbardziej uzdolnionych zawodników naszej Akademii.

Całe wydarzenie miało o tyle unikalną otoczkę, iż odbyło się w murach Teatru Nowego w Zabrzu dzięki temu uświetnił je również niesamowity spektakl teatralny “Scrooge. Opowieść wigilijna” …ale od początku.

Nowe wydarzenie w kalendarzu naszej Akademii poprowadził niezwodny Bartek Perek – medialny głos Trójkolorowych, głos, który każdy z fanów choć raz odwiedzających Roosevelta 81 powinien znać.

Kolejne bezprecedensowe wydarzenie tego wieczoru, które zasługuje szczególną uwagę to fakt, iż nagrody, którymi zostali uhonorowani najzdolniejsi adepci naszej Akademii zostały oficjalnie desygnowane imieniem Stanisława Oślizło oraz wręczone przez samą LEGENDĘ Górnika Zabrze.

Wyróżniliśmy zawodników w kategoriach od U12 do U18 przyznając również wyróżnienie dla “Żabola z krwi i kości” oraz Nagrodę Specjalną.

Swoją obecnością galę uświetnił nie kto inny jak największy kibic, patron Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze – Mistrz Świata – Lukas PODOLSKI!

Co do wyróżnień – zasady przyznawania nagród były bardzo przejrzyste – laureatów każdej z kategorii wybierali sami zawodnicy danej drużyny.


Tak więc, ich głosami wyróżnieni zostali…

W kategorii U12 Szymon GWÓŹDŹ

W kategorii U13 laureatów było dwóch Aleksander PAPIERNIAK oraz Raszid FAROUNI

W kategorii U14 Karol PRUDEL

Po kategorii rocznika 2008 wyróżniliśmy “Żabola z Krwi i Kości” nagroda specjalna za całokształt, a przede wszystkim oddanie Trójkolorowym barwom przypadł w udziale zawodnikowi zespołu U18 – Adamowi GRZELIŃSKIEMU.

W kategorii U15 laureatem został Dominik SARAPATA

Przy tej okazji nagrodzono Reprezentantów Polski, którzy z orłem na piersi reprezentowali naszą Akademię podczas niedawnego turnieju w Hiszpanii mierząc się z Meksykiem, Irlandią oraz właśnie gospodarzami – Hiszpanią.

W kategorii U16 laureatem został Bartłomiej NOCZYŃSKI

W kategorii U17 laureatów było dwóch Mateusz KULIG oraz Krzysztof KOLANKO.

Krzysztof KOLANKO otrzymał również wyróżnienie za reprezentowanie Akademii Górnika w biało-czerwonych barwach.

Po tej kategorii nastąpił czas na ukłon w stronę naszych przyjaciół Rodziny Sponsorów Akademii Górnika, którzy poza gromkimi podziękowaniami otrzymali również pamiątkowe prezenty przygotowane przez uczniów SP nr 1 w Zabrzu.

W kategorii U18 również wyróżniono dwóch zawodników David Ajenjo HYJEK oraz Maksymilian GANDZIAROWSKI.

Po ostatniej nagrodzie nastąpiła chwila na wyróżnienie dla adeptów Akademii Górnika, którzy już na co dzień występują w 1. zespole Górnika Zabrze.

Na sam koniec została wręczona NAGRODA SPECLAJNA – powędrowała ona do zawodnika zespołu U13, któremu cała Rodzina Akademii Górnika kibicuje – Bartosza MIKOŁAJCZYKA! Bartek w obecnym czasie “rozgrywa obecnie swój najważniejszy mecz w życiu.”

W drugiej części wszyscy zawodnicy wspólnie obejrzeli spektakl “Scrooge. Opowieść wigilijna”, który idealnie wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl