logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

GÓRNIK ZABRZE U17 MISTRZ ŚLĄSKA 2019!

Drużyna rocznika 2002 Akademii Górnika Zabrze pokonuje chorzowski Ruch 4-2 zdobywając tytuł Mistrzów Śląska sezonu 2018/2019. Sam Finał Mistrzostw Śląska U17 tylko potwierdził tezę, że piłka młodzieżowa jest niezwykle emocjonująca.

Do meczu decydującego o tym, kto sięgnie po złoty puchar wręczony przez prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę przystąpiły uznane firmy Górnik Zabrze i Ruch Chorzów, które w Centralnej Lidze Juniorów U17 zakończyły sezon na 2 i 4 miejscu w tabeli grupy C. Oprócz głównego trofeum zawodnicy urodzeni w roku 2002 i młodsi walczyli także o nagrody finansowe. W roli gospodarza, udostępniającego obiekt na najważniejszą potyczkę w kategorii juniora młodszego w naszym województwie wystąpił wójt Gminy Ornontowice Marcin Kotyczka.

Zanim jednak doszło do ceremonii wręczenia nagród kibice zobaczyli “kawał dobrej piłki”. Zaczęło się od zdecydowanej przewagi zabrzan i już w 2 minucie gry Erwin Kołodziejczyk, był blisko otwarcia wyniku, ale strzelając zza narożnika pola bramkowego trafił piłką w dalszy słupek. Co się jednak odwlecze… W 16 minucie Alan Lubaski wycofał futbolówkę na 12 metr, skąd Jakub Okaj, płaskim strzałem w róg bramki zapewnił Górnikowi prowadzenie. Co prawda w 26 minucie Bartłomiej Korbecki strzałem z pola karnego sprawdził czujność Pawła Krawczyka, ale był to tylko pojedynczy wypad chorzowian, którzy natychmiast zostali skarceni. Po faulu Maksymiliana Fojta na Okaju, do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł Kołodziejczyk i w 29 minucie pewnie wykorzystał rzut karny.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie niespodziewanie należało jednak do Ruchu, bo w doliczonym czasie gry Mateusz Lipp huknął z wolnego i… zapewnił emocje. Po przerwie chorzowianie ruszyli do ataku i nawet gdy po rzucie rożnym, wykonanym przez Okaja, Jakub Kawecki główką z 5 metra w 57 minucie podwyższył prowadzenie Górnika, podopieczni Mateusza Michalika nie zrezygnowali. W 61 minucie Korbecki po dwójkowej akcji z Kacprem Sadlakiem strzelił kontaktowego gola, po którym emocje sięgnęły zenitu.

W 71 minucie Korbecki w sytuacji oko w oko z Krawczykiem spudłował z 7 metra, a po drugiej stronie boiska w 73 minucie Kołodziejczyk przegrał pojedynek sam na sam z Nowakiem. Nawet burza oraz spowodowana nią chwilowa przerwa nie ostudziła zapału zawodników obydwu drużyn. Po wznowieniu gry atakowali jedni i drudzy, ale tylko Maciejowi Kowalikowi, po znakomitym podaniu Kołodziejczyka, udało się z bliska wpakować piłkę do siatki w 82 minucie i postawić pieczęć na zwycięstwie.


Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 4:2 (2:1)
1:0 – Okaj, 16 min
2:0 – Kołodziejczyk, 29 min (karny)
2:1 – Lipp, 45+2 min (wolny)
3:1 – Kawecki, 57 min
3:2 – Korbecki, 61 min
4:2 – Kowalik, 82 min

Sędziował Marcin Bielawski (Mysłowice).

GÓRNIK: Krawczyk – Joachim, Kostoń, Staszkiewicz, Macedoński – Kołodziejczyk(89. Krysiak), Pawlak (67. Lizak), Skała (70. Kowalik), Lubaski (60. Wilk)- Okaj (89. Jaszczyk), Kawecki (70. Grudziński).
Trener Dawid OZGA.

RUCH:  Nowak – Kokot, Musiolik, Lipp, Fojt – Matys (46. Mucha), Wojtek, Siwek (62. Neugebauer), Korbecki, Wójtowicz (56. Sadlak) – Cioch.
Trener Mateusz MICHALIK.

Żółte kartki: Fojt, Sadlak, Cioch – Lizak, Krawczyk, Kołodziejczyk.

Zdjęcia z meczu i dekoracji można oglądać na stronie ŚlZPN – TUTAJ.

źródło/foto: slzpn.katowice.pl

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl