logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Gdzie jest murawa ze Śląskiego ? Odpowiedzi szukał Katowicki ‘Sport’

Murawę położono pod koniec czerwca ubiegłego roku, a zdjęto w ubiegłym tygodniu przed zawodami Monster Truck. Wkrótce, bo już w przyszłym tygodniu, Stadion Śląski będzie miał nową nawierzchnię. Podobnie jak poprzednia pochodzić będzie z plantacji Felsopakony pod Budapesztem.

Poprzednia była dość mocno eksploatowana przy okazji różnych imprez sportowych (piłka nożna, lekkoatletyka, żużel), koncertów i i wielu innych eventów.

Jako pierwsi, za niespełna trzy tygodnie nową nawierzchnię przetestują piłkarze reprezentacji Polski. Na Stadionie Śląskim odbędą się mecze w Ligi Narodów z Portugalią (11 października) i Włochami (14 października). – Jestem przekonany, że piłkarze znów będą chwalić boisko – powiedział Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

WIECIE, KTO PO NIEJ STĄPAŁ…

Co się jednak stało ze starą murawą? Nie trafiła na kompostownik. Posłuży jeszcze młodym piłkarzom. Została bowiem przekazana do Fundacji Górnika Zabrze, która zdecydowała, że nawierzchnia trafi na boisko Górniczego Klubu Sportowego Walka Makoszowy w Zabrzu.

Więcej: http://sportdziennik.pl/gdzie-jest-trawa-ze-slaskiego/
oraz na: http://stadionslaski.pl/aktualnosci/murawa-slaskiego-trafila-do-zabrza/
grafika oraz tekst: sportdziennik.pl

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl