logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Firma FoodCare dołączyła do Rodziny Akademii!

Grono Partnerów Akademii Górnika Zabrze powiększyło się o kolejnego członka. Została nim firma FoodCare będąca liderem w branży FMCG na polskim rynku.

Historia firmy FoodCare (początkowo Gellwe) rozpoczęła się w roku 1984 od produkcji deserów opartych na tradycyjnych recepturach. Większość przepisów wykorzystywana jest do dzisiejszego dnia, stanowiąc o wyjątkowym smaku produktów Gellwe. Z biegiem lat firma rozszerzyła asortyment oferowanych produktów deserowych o ciasta w proszku, polewy, kremy, dodatki i przyprawy do pieczenia, dodatki żelujące i inne produkty sypkie (kakao, czekolada do picia), stając się synonimem najwyższej jakości oraz dobrego i niepowtarzalnego smaku.

Już w latach 90. marka Gellwe rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe. Jej motorem stał się stworzony w tym celu dział eksportu, a jego udział w generowaniu przychodów firmy jest znaczący i stale rośnie. Obecnie firma działa na rynkach Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz w krajach azjatyckich.

Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że kierownictwo spółki podjęło decyzję o zmianie jej nazwy z Gellwe na FoodCare. Obecnie spółka jest właścicielem m.in. marek Gellwe, Fitella, BLACK, N-GINE, 4MOVE, FRUGO i Ostromecko. Jest również największym producentem marek własnych w kategoriach deserowych w Europie Centralnej.

Ogromnie cieszymy się z nawiązanej współpracy i wierzymy, że jest to ważny krok w dalszym rozwoju Akademii Górnika Zabrze!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl