logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Darek Stalmach w AC Milan!

Kluby doszły do porozumienia w kwestii transferu definitywnego. 16-letni zawodnik przeniesie się na Półwysep Apeniński i zostanie nowym piłkarzem aktualnego Mistrza Włoch.

To niejako pierwszy wychowanek Akademii wynikający z jej transformacji. Sam Darek przeszedł długą drogę nim trafił na boiska Ekstraklasy. Przez Zabrze, Rozwój Katowice, Radzionków, po dołączenie w kategorii U14 do naszej Akademii. Darek i jego tata zdecydowali się nam zaufać i uwierzyli w projekt, który na dobrą sprawę dopiero był w fazie rozwoju, a który bez wątpienia nie był w miejscu, w którym jest dzisiaj. To zaufanie rozumiemy obustronnie. Darek i jego tata uwierzyli w długofalową wizję projektu, a klub w możliwości tego zawodnika. Dziś możemy powiedzieć, że dotychczasowa przygoda Darka z piłką oparta jest przede wszystkim na zaufaniu, a to dobrze wróży na przyszłość. Nie tylko jako piłkarzowi, ale przede wszystkim jako fajnemu człowiekowi, który opuszcza dziś Roosevelta – mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze Łukasz Milik.

Urodzony 8 grudnia 2005 roku piłkarz często podkreślał swój związek z Zabrzem i Górnikiem. Po zostaniu zawodnikiem Akademii Darek bardzo szybko otrzymał szansę gry w Centralnej Lidze Juniorów U18. Następnie trafił do do drużyny rezerw, a ostatecznie został zawodnikiem pierwszego zespołu.

Marzenie o grze w Ekstraklasie spełniło się w listopadzie ubiegłego roku. W swoim debiucie na najwyższym szczeblu rozgrywek Darek został rzucony na głęboką wodę. Wybiegł na murawę w polskim klasyku przeciwko Legii Warszawa już od pierwszej minuty. Od tamtej pory rozegrał w barwach Górnika Zabrze 20 spotkań w lidze oraz dwa w Pucharze Polski. Ponadto Darek reprezentował również zabrzański zespół na zgrupowaniach kadry Polski do lat 18.

Darku, jesteśmy dumni z ciężkiej pracy i postawy, jaką prezentowałeś przez cały okres gry w Zabrzu! Akademia mocno trzyma za Ciebie kciuki!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl