Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJU17: “Po dobrej grze zwyciężamy z Zieloną Górą 2:1 i patrzymy do przodu”

Spotkaniem z Lechią Zielona Góra rozpoczęliśmy w minioną niedzielę rundę rewanżową CLJ U17. Spotkanie podsumował trener Dawid Ozga.

Meczem z Lechią Zielona Góra rozpoczęliśmy rundę rewanżową po tej kilkutygodniowej przerwie. Mieliśmy pewne obawy jak chłopcy zareagują, jak będziemy wyglądali na boisku.”

“Jednak po meczu zgodnie stwierdziliśmy, że nieźle to wszystko wyglądało i funkcjonowało – chociaż wynik nie odzwierciadla naszej przewagi. Natomiast jeśli ktoś oglądał mecz było widać w chłopakach chęć do gry przede wszystkim, ale i pomysł na grę, cierpliwość w rozegraniu, budowanie akcji. Wszystko dosyć sprawnie funkcjonowało. Przegrywaliśmy do przerwy 0:1, ale po pewnych roszadach w składzie efekt końcowy był taki, że wygraliśmy 2:1. Chociaż w 95 minucie przeciwnicy dostali rzut karny, który mogli zamienić na bramkę. Także spotkanie mogło się zakończyć remisem. Wówczas mogliśmy sobie wiele zarzucać, że nie dowieźliśmy zwycięstwa do końca chociaż stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych.”

“Mogliśmy ten mecz spokojnie wygrać dużo wyżej, ale myślę, że możemy być zadowoleni z chłopaków. Po dobrej grze zwyciężamy z Zieloną Górą 2:1 i patrzymy do przodu. Teraz ciężka praca i w sobotę kolejny przeciwnik. Później z pewnością będziemy nadrabiać zaległości więc zagramy sobota-środa-sobota. Troszkę się tego nałoży i zobaczymy jak chłopcy będą reagowali. Wielkie gratulacje dla naszej drużyny” – komentował trener Dawid Ozga

Górnik Zabrze U17 – Lechia Zielona Góra U17 2:1 (0:1)

Bramki dla Górnika:
59′ Kacper Zborowski