logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJU17: Inauguracja wiosny w Zabrzu

Nie jak zwyczajowo na boisku z naturalną nawierzchnią przy Mickiewicza 66a, ale dla odmiany przy Jaskółczej 40 Górnicy podejmowali w ramach 2. kolejki CLJ U17 – Rozwój Katowice.

Dla odmiany na sztucznej nawierzchni Juniorzy młodsi w niedzielę 14 marca podejmowali Rozwój Katowice. Katowiczanie po porażce w 1. kolejce pierwszych punktów musieli szukać w Zabrzu. Górnicy z wyjazdu do Zielonej Góry przywieźli już swoje pierwsze 3 punkty. Teraz tylko wypadało zdobyć kolejne, tym razem w domowym spotkaniu.

Jak w Zielonej Górze, tak i w Zabrzu – wynik spotkania otworzył Kacper Zborowski, doskonale odnajdując się w polu karnym i pewnie pokonując bramkarza gości.

Jak wyglądało spotkanie w ocenie Trenera:

Po meczu w Zielonej Górze mieliśmy konkretne założenia treningowe nad którymi przez cały tydzień ciężko pracowaliśmy, a spotkanie z Rozwojem było dla nas podsumowaniem tej pracy. Tak też się stało, chcieliśmy szybko zdobyć bramkę, chcieliśmy dominować, chcieliśmy po prostu ten mecz wygrać.

Wiadomo, że Rozwój Katowice nam nie leży i od jakiegoś czasu sprawia nam wiele problemów. Jest to drużyna nieźle przygotowana technicznie, motorycznie, siłowo i wolicjonalnie. Dlatego chcieliśmy się w tym meczu przełamać pokazać, że jesteśmy lepsi i to my ten mecz wygramy.

Tak też chłopcy zareagowali – bardzo dobrą grą. Wykorzystaliśmy sytuacje, które sobie stworzyliśmy choć co prawda było ich więcej. Cieszy fakt, że zwyciężyliśmy. Cieszy, że chłopcy dali z siebie maksimum. Byli zdeterminowani, zmotywowani i skoncentrowani na każdym centymetrze boiska. Trzeba im mocno pogratulować po tym spotkaniu – zaznaczył Trener Dawid Ozga.

Górnicy zdobywając kolejne 3 punkty zostali samodzielnym liderem rozgrywek. Kolejne spotkanie 21 marca w niedzielę o godzinie 12:00 Górnicy rozegrają w Lubinie. Zagłębie po zwycięstwie w 1. kolejce nad Ruchem Chorzów 2:0 teraz nieoczekiwanie zremisowali w Zielonej Górze z Lechią 0:0.

Górnik Zabrze U17 – Rozwój Katowice U17 2:0 (1:0)

Bramki dla Górnika:
32′ Kacper Zborowski
49′ Jakub Koseła

Górnik Zabrze U17 wystąpił w składzie:
1. Dawid Olszak – 2. Bartosz Rutkowski, 3. Tomasz Macha, 4. Maciej Orzechowski, 5. Kamil Skok, 6. David Ajenjo Hyjek, 7. Eryk Szymański, 8. Mikołaj Zięba, 9. Kacper Zborowski, 10. Jakub Koseła (kpt.), 11. Jan Adamski

Zagrali również: 20. Karol Garwol, 21. Jakub Domagała, 22. Mateusz Jasiak, 23. Krystian Martuszewski, 24. Robert Zaborowski, 81. Dominik Klimkiewicz

Sztab Szkoleniowy: Andrzej Orzeszek, Dawid Ozga

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl