Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15: W Katowicach lepszy Górnik

Spotkanie Górnika i GieKSy z uwagi na ostatnie rezultaty zapowiadało się niezwykle ciekawie i takie było również w rzeczywistości. Zapraszamy na relację.

Początkowe minuty gry to napór gospodarzy, którzy do 15 minuty spotkania grając w wysokiej obronie nie pozwalali na swobodną grę Trójkolorowym. Po pierwszym kwadransie, kiedy agresywna obrona gospodarzy nie przyniosła efektów – spokojnie, powoli do klarownych sytuacji zaczęli dochodzić Górnicy. Tak w 20 minucie gry po niekonwencjonalnej asyście Huberta Jasiaka, strzałem głową piłkę w siatce GKS umieścił Denis Matyśkiewicz.

Druga odsłona gry nie przyniosła co prawda bramek, jednak emocji nie brakowało. Zarówno Górnik jak i GieKSa dążyły do zmiany rezultatu. Wynik spotkania do ostatnich minut pozostawał sprawą otwartą. Koniec końców w tym spotkaniu zabrakło jedynie większej ilości bramek.

Komentarz po spotkaniu trenera Sławomira Kapcińskiego “Trudne spotkanie, gdyż przeciwnik dysponował dobrymi warunkami fizycznymi. W naszym wykonaniu widać było dużo więcej utrzymania się przy piłce, szybkości oraz kreatywności. Jednak spotkanie do łatwych nie należało i przeciwnik postawił nam bardzo wymagające warunki. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiemy, że najtrudniejsze mecze przed nami.”

Kolejna seria gier z udziałem Trójkolorowych odbędzie się w Zabrzu przy ul. Jaskółczej 40.
sobotę 25 września Górnicy podejmą Śląsk Wrocław. Początek spotkania o godz. 13:30.

GKS GieKSa Katowice – Górnik Zabrze U15 0:1 (0:1)

Bramka dla Górnika:
20′ Denis Matyśkiewicz