logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | Zapowiedź kolejki – 23/24.04

Zarówno Juniorzy młodsi jak i Trampkarze rozpoczynają rundę rewanżową – oby dwa zespoły zagrają ze Śląskiem Wrocław. Juniorzy starsi wyjadą do Poznania na spotkanie z Lechem.

CLJ U18 | Lech Poznań – Górnik Zabrze / niedziela, godz. 12:00 / Wronki, ul. Leśna 15a
———
Dziesięć punktów dzieli najbliższych ligowych rywali. Lechici z dorobkiem 38 punktów zajmują obecnie 7 lokatę. Górnicy natomiast z 28 punktami plasują się na 12 pozycji. Co ciekawe obydwa zespoły w obecnym sezonie zanotowały taką samą liczbę porażek – 8. Jeśli jednak szukać różnicy to znajdziemy ją w spotkaniach zremisowanych. Trójkolorowi zanotowali dwa razy więcej – 10 remisów aniżeli zespół Lecha – 5.
Ostatnie trzy spotkania naszych najbliższych rywali to zgodnie remis, zwycięstwo i porażka:
Lech Poznań 1:1 Śląsk Wrocław
UKS SMS Łódź 1:2 Lech Poznań
Lech Poznań 1:4 Arka Gdynia
Górnicy co nadal warte podkreślania nie ponieśli porażki w obecnym roku kalendarzowym, dodatkowo odnosząc w minionej kolejce przekonujące zwycięstwo 3:0 nad również niepokonanym liderem – MKS Polonią Warszawa!

CLJ U17 | Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze / sobota, godz. 15:00 / Wrocław, ul. Na niskich łąkach 8
———
Czas na rundę rewanżową do której juniorzy młodsi przystąpią z 3 pozycji w ligowej tabeli i tylko z 1! punktem straty do liderującej dwójki – Raków-Zagłębie. W marcowym spotkaniu w Zabrzu Trójkolorowi po bramkach Mateusza Kuliga, Patryka Marka, Marcela Kąkola i Szymona Wąsika pokonali wrocławian 4:2. Nasi najbliżsi rywale zajmują obecnie w ligowej tabeli pozycję niżej – 4. Z pięcioma punktami straty do Górników! Śląsk w swoim ostatnim ligowym spotkaniu uległ we Wrocławiu Zagłębiu Lubin 1:3!
Zespół trenerów Orzeszka i Osadnika będzie chciał przedłużyć serię zwycięstw z rzędu do CZTERECH. Z pewnością we Wrocławiu emocji piłkarskich nie zabraknie!

CLJ U15 | Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław / sobota, godz. 14:00 / Zabrze, ul. Jaskółcza 40
———
Również Trampkarze rozpoczną meczem ze Śląskiem Wrocław rundę rewanżową. W pierwszym spotkaniu obydwu zespołów to Górnicy po bramkach Briana Maleckiego i Mariusza Janoty okazali się lepsi wywożąc z Wrocławia komplet punktów, gospodarze odpowiedzieli wówczas jednym trafieniem. Wrocławianie po rozegraniu 7. kolejek są vice-liderem tabeli ustępując o 4 punkty liderującym Trójkolorowym, którzy jednak mają jeden mecz więcej do rozegrania. Zatem już w sobotę przy Jaskółczej 40 czeka nas spotkanie pierwszej z drugą drużyną obecnego sezonu!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl