logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | WEEKEND 8-9.10 | ZAPOWIEDŹ

Najbliższy weekend to kolejne mecze drużyn Górnika Zabrze w Centralnej Lidze Juniorów. Zespoły U19 oraz U17 powalczą o umocnienie swojej pozycji w czołówce tabeli, natomiast drużyna U15 będzie chciała zakończyć złą passę.

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – OLYMPIC WROCŁAW / niedziela, godz. 12:00 / Boisko sztuczne, ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Podopieczni Trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy w sobotę rozpoczną rundę rewanżową. Pierwszą serię spotkań zakończyli na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Trampkarze U15 będą walczyli o przełamanie złej serii trzech meczów bez zwycięstwa.

Ich rywalem w 8. kolejce zmagań będzie Olympic Wrocław, który z siedmioma punktami znajduje się pozycję niżej od zabrzan. W ubiegły weekend drużyna Olympicu uległa Zagłębiu Lubin aż 0:9. Z kolei pierwsze w tym sezonie spotkanie Górnika z wrocławianami zakończyło się zwycięstwem “Trójkolorowych” 3:2.

______________________________

CLJ U17 | CHEMIK BYDGOSZCZ – GÓRNIK ZABRZE / niedziela, godz. 13:00 / ul. Glinki 79, Bydgoszcz

Zespół juniorów młodszych za sprawą zeszłotygodniowego zwycięstwa nad Zagłębiem Lubin usadowił się na miejscu wicelidera. Po ośmiu seriach gier “Górnicy” mają na swoim koncie 19 punktów i tylko jedną porażkę, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze (zaraz po niepokonanym liderze – Rakowie Częstochowa).

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia i Dariusza Koseły będzie Chemik Bydgoszcz. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego nie zdobyła do tej pory choćby punktu i zamyka tabelę grupy zachodniej z bilansem bramkowym 5-44. W poprzedniej kolejce bydgoszczanie przegrali z Lechem Poznań 0:9.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – ESCOLA VARSOVIA WARSZAWA / sobota, godz. 12:00 / Boisko sztuczne, ul. Jaskółcza 40, Zabrze

W ubiegłą niedzielę juniorzy starsi przedłużyli swoją serię zwycięstw do trzech wygranych. Ostatecznie po rozegraniu zaległych spotkań innych drużyn “Górnicy” przed następną serią gier znajdują się na 3. miejscu w tabeli z szesnastoma punktami na koncie (zabrzan wyprzedził Raków Częstochowa, który został nowym liderem).

W 9. kolejce do Zabrza przyjedzie ekipa Escoli Varsovia. Zespół z Warszawy zgromadził do tej pory 13 punktów i plasuje się w środku tabeli. Poprzedni mecz przeciwko Lechii Gdańsk zakończył się porażką Escoli 1:2.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl