logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | WEEKEND 1-2.10 | ZAPOWIEDŹ

Kolejny weekend zmagań w Centralnej Lidze Juniorów to dla drużyn Górnika Zabrze rywalizacja z dolnośląskimi ekipami.

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – ŚLĄSK WROCŁAW / sobota, godz. 11:30 / ul. Mickiewicza 66a, Zabrze

Druga w tym sezonie porażka spowodowała, że zespół trampkarzy Górnika spadł na 4. miejsce w ligowej tabeli. W rozegranych do tej pory 6. kolejkach podopieczni Trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy zgromadzili 11 punktów. W meczach z ich udziałem padło najwięcej goli – 27.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny U15 będzie wicelider tabeli – Śląsk Wrocław. Wrocławianie w derbach Dolnego Śląska pokonali Zagłębie Lubin 2:1, co umożliwiło im przeskoczenie zabrzan w tabeli. Śląsk z dorobkiem jedenastu punktów znajduje się za plecami lidera z Opola.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – ZAGŁĘBIE LUBIN / sobota, godz. 11:30 / Boisko sztuczne, ul. Jaskółcza 40, Zabrze

W poprzedni weekend drużyna juniorów młodszych po raz pierwszy w tym sezonie podzieliła się punktami. Mimo remisu podopieczni Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia i Dariusz Koseły awansowali na 2. miejsce w tabeli i z szesnastoma punktami przewodzą grupie pościgowej za liderem z Częstochowy.

W 8. kolejce zespół Górnika czeka trudne wyzwanie. Do Zabrza przyjedzie Zagłębie Lubin zajmujące 4. miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów (przy jednym zaległym spotkaniu). “Miedziowi” ponieśli w tym sezonie tylko jedną porażkę i mogą pochwalić się najlepszą defensywą w lidze (tylko 5 straconych goli). Ich spotkanie w poprzedniej kolejce zostało przełożone, a ostatni rozegrany mecz to zwycięstwo aż 6:1 nad Odrą Opole.

______________________________

CLJ U19 | MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK ZABRZE / niedziela, godz. 12:00 / ul. Sportowców 1, Legnica

Drugie zwycięstwo z rzędu pozwoliło drużynie juniorów starszych znacznie zbliżyć się do czołówki. W tabeli panuje ogromny ścisk. Podopieczni Trenerów Adama Noconia i Dawida Ozgi zajmujący 7. miejsce z trzynastoma punktami na koncie tracą do liderującej Legii Warszawa (mającej jeden mecz zaległy) zaledwie dwa oczka.

Kolejną okazją do zwiększenia dorobku będzie mecz z zajmującą ostatnie miejsce Miedzią Legnica. Legniczanie punktowali w bieżących rozgrywkach tylko raz, bezbramkowo remisując przed tygodniem z Lechią Gdańsk. Mają również na swoim koncie najmniej zdobytych bramek w całej lidze – 4.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl