Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U19 | Zwycięstwo po wymagającym boju | Górnik – Korona 3:1

W meczu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Górnik Zabrze pokonał na własnym boisku Koronę Kielce 3:1. Zabrzanie zakończyli pierwszą rundę spotkań na pozycji lidera tabeli.

Dobra postawa Korony w tym sezonie zapowiadała wymagające dla zabrzan spotkanie i takie też było. Pierwsze ćwierć meczu to przewaga Górnika, jednak najlepszą okazję do zdobycia gola mieli goście. Po kontrataku gracz Korony stanął “oko w oko” z Kamilem Soberką. Górą z tego pojedynku wyszedł golkiper “Trójkolorowych”. Kilka chwil po tej sytuacji zabrzanie objęli prowadzenie. Akcję prawą stroną przeprowadził Aleksander Tobolik, zagrał do Iwo Świerkota, który po dobitce trafił do siatki. Po tym golu przewagę zyskała Korona, a przed utratą bramki uchroniły Górnika interwencje Kamila Soberki oraz zabrzańskich defensorów.

Druga połowa miała podobny przebieg. Zabrzanie przeważali, tworzyli sytuacje bramkowe, a w 60. minucie prowadzenie po odbiorze piłki i podaniu Świerkota podwyższył strzałem przy dalszym słupku Nikodem Zielonka. “Koroniarze” odpowiedzieli kilka minut później golem po stałym fragmencie gry i znów to oni ruszyli do ataku. Po jednym z dośrodkowań piłka minimalnie minęła bramkę zabrzan, a kilkukrotnie skutecznie interweniował Soberka. Zabrzanie nie pozostawali dłużni, a kolejnego gola próbowali zdobyć Zielonka i Capiga. Gdy Korona napierała coraz bardziej padła trzecia bramka dla Górnika. Tobolik wybiegł za plecy obrońców i wykorzystał dogodną okazję do podwyższenia wyniku. W ostatnich minutach zabrzanie kontrolowali przebieg meczu.

Podopieczni Trenerów Dawida Ozgi i Mateusza Żurka odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. “Górnicy” zakończyli pierwszą serię spotkań na pozycji lidera z pięciopunktową przewagą nad drugim Lechem Poznań. Za tydzień w pierwszym meczu rundy rewanżowej zabrzanie zmierzą się na wyjeździe z uzupełniającym ligowe podium Rakowem Częstochowa.

GÓRNIK ZABRZE – KORONA KIELCE 3:1 (1:0)

Bramki: Iwo Świerkot 21′, Nikodem Zielonka 61′, Aleksander Tobolik 84′ – Michał Pokora 66′

Skład Górnika: Soberka – Michalski, Szala, Ogórek, Rutkowski, Barczak N. (c), Zielonka, Hyjek, Mekler, Świerkot, Tobolik

Rezerwowi: Szymecki – Zięba, Zborowski, Marek, Krakowiak, Włodarczyk, Capiga

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Mateusz Żurek i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.