logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Walka do końca i wygrana w ostatnich sekundach | Górnik – Escola 2:1

W meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Górnik Zabrze pokonał Escolę Varsovia 2:1. Autorem obu trafień dla zabrzan został Szymon Wąsik, a zwycięski gol padł w doliczonym czasie gry!

Spotkanie przeciwko ekipie z Warszawy było dla zespołu juniorów starszych Górnika trudną przeprawą. W pierwszej połowie to goście byli bliżej zdobycia gola. Do przerwy nie oglądaliśmy jednak bramek. W drugą połowę również lepiej weszli gracze Escoli, którzy objęli prowadzenie w 54. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a oba zespoły miały okresy, w których spychały przeciwnika do defensywy. W 65. minucie Szymon Wąsik otrzymał piłkę, wypracował sobie pozycję strzelecką w polu karnym i doprowadził do wyrównania.

Końcowe fragmenty przysporzyły wiele emocji. Obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiego gola i zagrażały bramce rywala. Na wyróżnienie zasługuje zabrzański golkiper Kamil Soberka, który kilkukrotnie w tym meczu popisał się skutecznymi interwencjami. Natomiast bohaterem meczu został Szymon Wąsik, zdobywca dwóch bramek dla zespołu z Zabrza. W doliczonym czasie goście kilkukrotnie dośrodkowywali w pole karne, ale to „Górnicy” przeprowadzili skuteczny kontratak. Piłkę wyprowadził Norbert Barczak, zagrał do Wąsika, a ten minął obrońcę i trafił do siatki po raz drugi, dając tym samym swojej drużynie kolejne zwycięstwo.

– Na pewno pierwsza połowa była dla nas trudna. Przeciwnicy wysoko postawili poprzeczkę. Escola to wymagający przeciwnik, dobrze operujący piłką i grający kombinacyjnie. My z kolei zeszliśmy nisko i mieliśmy nieco problemów z wyprowadzeniem piłki. Druga połowa była już dużo lepsza w naszym wykonaniu. Sam mecz mógł się podobać zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Było dużo sytuacji bramkowych, ale ostatecznie to my dzisiaj wygrywamy i bardzo się z tego cieszymy. Gratulacje dla chłopaków – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Trener Dawid Ozga.

GÓRNIK ZABRZE – ESCOLA VARSOVIA WARSZAWA 2:1 (0:0)

Bramki: Szymon Wąsik 65′, 90+2′ – Kacper Stępkowski 54′ (k)

Skład Górnika: Soberka – Barczak N. (c), Szala, Ogórek, Rutkowski, Capiga, Juritka, Hyjek, Mekler, Świerkot, Zielonka

Rezerwowi: Olszak – Zięba, Włodarczyk, Wąsik, Tobolik, Michalski, Marek

Sztab szkoleniowy: Adam Nocoń, Dawid, Ozga, Piotr Czop i Mateusz Żurek

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl