logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Remis w Krakowie | Cracovia – Górnik 2:2

W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Górnik Zabrze zremisował z Cracovią 2:2. To drugi w tym sezonie remis zespołu juniorów starszych.

W sobotnim spotkaniu zabrzanie dwukrotnie odrabiali straty, a kluczowe dla rozwoju meczu były stałe fragmenty gry. Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie, gdy po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Śmiglewskiego, który z bliska trafił do siatki. Cracovia utrzymała to jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Górnik doprowadził do remisu osiem minut po rozpoczęciu drugiej części. Po rzucie rożnym najpierw w poprzeczkę trafił Hubert Ogórek, a skuteczną poprawką popisał się Mikołaj Mekler. Chwilę później ten sam stały fragment gry wykonywała Cracovia i znów po zamieszaniu podbramkowym piłka ostatecznie wpadła do siatki, a strzelcem gola został Konieczny. Górnik po raz drugi ruszył do obrobienia straty, a sztuka ta udała się w 82. minucie. Kolejny w tym spotkaniu korner, dośrodkowanie Davida Hyjka, a piłkę do siatki skierował Mateusz Michalski. Więcej kilka w tym spotkaniu już nie padło.

Podopieczni Trenerów Dawida Ozgi i Mateusza Żurka pozostają na ten moment liderami tabeli z jednym zaległym meczem. W następnej serii gier juniorzy starsi Górnika podejmą na własnym boisku Polonię Warszawa.

CRACOVIA – GÓRNIK ZABRZE 2:2 (1:0)

Bramki: Śmiglewski 18′, Konieczny 60′ – Mekler 53′, Michalski 83′

Skład Górnika: Soberka – Barczak N. (c), Szala, Ogórek, Rutkowski, Capiga, Zielonka, Hyjek, Mekler, Świerkot, Tobolik

Rezerwowi: Olszak – Adamski, Zięba, Michalski, Krakowiak, Juritka, Zborowski

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Mateusz Żurek i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl