logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Przegrana w Białymstoku | Jagiellonia – Górnik 4:0

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół Górnika Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 0:4. To pierwsza porażka juniorów starszych w tym sezonie.

“Górnicy” w całym spotkaniu mieli problemy ze stwarzaniem okazji bramkowych, natomiast gospodarze wykazali się dziś wysoką skutecznością. Pierwsza bramka padł po upływie pół godziny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu na przedpole futbolówkę zebrał gracz “Jagi”, którego techniczny strzał wylądował na poprzeczce. Skuteczną dobitką popisał się jednak Eryk Kozłowski. Kilka minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył strzałem z rzutu karnego Alan Rybak.

Wychodząc na drugą połowę “Trójkolorowi” myśleli o odrabianiu strat, ale to zadanie utrudnił kolejny gol dla białostoczan. Oskar Lipiński oddał strzał zza pola karnego, a rykoszet zaskoczył Kamila Soberkę, który mimo usilnej próby nie zdołał odbić futbolówki w pole gry. Zwycięstwo Jagiellonii przypieczętował w 79. minucie Karol Chilmon kończąc składną akcję drużyny.

Zwycięstwo dało Jagiellonii pozycję lidera po trzech kolejkach. Górnik z kolei nadal znajduje się w ścisłej czołówce tabeli. Kolejny mecz zabrzanie rozegrają również na wyjeździe. Rywalem “Trójkolorowych” będzie Pogoń Szczecin.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – GÓRNIKA ZABRZE 4:0 (2:0)

Bramki: Eryk Kozłowski 31′, Alan Rybak 37′ (k), Oskar Lipiński 48′, Karol Chilmon 79′

Skład Górnika: Soberka – Szafrański, Mazurek, Derkacz, Szwiec, Oleksiewicz, Jasiak, Kosiba, Żak, Buchalik, Capiga (c)

Rezerwowi: Bałabuch – Wąsik, Kąkol, Łuczak, Marek, Marcinkowski

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Radosław Osadnik i Mateusz Sławik

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl