logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Przedłużona seria | Jagiellonia – Górnik 1:3

W meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 drużyna Górnika Zabrze pokonała w Białymstoku miejscową Jagiellonią 3:1. Dla zabrzan to piąte ligowe zwycięstwo z rzędu!

Spotkanie przez większą jego część było wyrównane, ale to zabrzanie okazali się skuteczniejsi. W 22. minucie Górnik objął prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Aleksander Tobolik, a do piłki podszedł etatowy wykonawca “11”, czyli David Hyjek i pewnie trafił do siatki. Gospodarze wyrównali kwadrans później. Po strzale Michała Mościckiego piłka jeszcze zrykoszetowała i po uderzeniu w słupek wpadła do bramki. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć w zamieszaniu po rzucie rożnym blisko zdobycia gola byli Bartosz Rutkowski i Kacper Capiga.

“Górnicy” bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę, gdyż po siedmiu minutach znów objęli prowadzenie. Tym razem w polu karnym faulowany był Nikodem Zielonka, a Hyjek znów wygrał pojedynek z bramkarzem Jagiellonii. Białostoczanie starali się odpowiedzieć, ale “Górnicy” grali skutecznie w obronie, a w końcowych minutach to oni zaczęli tworzyć sytuacje. Na bramkę uderzali Mikołaj Mekler i Mateusz Michalski. To właśnie dwójka rezerwowych brała udział w akcji pieczętującej zwycięstwo. Mekler otrzymał podanie prostopadłe, pomknął w kierunku bramki, minął obrońcę i oddał strzał. Jego uderzenie zostało obronione, ale Michalski zdołał dobić piłkę i tym samym ustalił wynik meczu.

Podopieczni Trenerów Adama Noconia i Dawida Ozgi awansowali na pierwszą pozycję w tabeli i podobnie jak drużyna juniorów młodszych czekają na odpowiedź Rakowa Częstochowa. Kolejne spotkanie juniorzy starsi rozegrają dopiero za dwa tygodnie, a ich przeciwnikiem będzie Cracovia.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – GÓRNIK ZABRZE 1:3 (1:1)

Bramki: Michał Mościcki 37′ – David Hyjek 22′ (k), 52′ (k), Mateusz Michalski 85′

Skład Górnika: Soberka – Ogórek, Szala, Capiga, Rutkowski, Barczak N. (c), Tobolik, Hyjek, Wąsik, Świerkot, Zielonka

Rezerwowi: Olszak – Adamski, Krakowiak, Mekler, Michalski, Zięba, Zborowski

Sztab szkoleniowy: Adam Nocoń, Dawid Ozga, Piotr Czop i Mateusz Żurek

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl