logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Podział punktów | Śląsk – Górnik 0:0

W 2. kolejce sezonu ligowego zespół Juniorów Starszych zremisował bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław. Bohaterem spotkania został Kamil Soberka, który obronił rzut karny na wagę jednego punktu.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje do otworzenia wyniku. Najbliżej gola po stronie zabrzan był Dominik Szala, którego strzał głową wylądował na górnej siatce. Z kolei po uderzeniu zawodnika Śląska piłka minimalnie minęła prawy słupek.

W 62. minucie gracz Śląska obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Górnik zaatakował śmielej, a blisko gola był Nikodem Zielonka, którego strzał w długi róg efektownie obronił golkiper gospodarzy. W 82. minucie po jednym z ataków Śląska doszło do faulu w polu karnym i sędzia podyktował “11”. Do piłki podszedł Jezierowski, ale jego intencje doskonale wyczuł Kamil Soberka, który obronił strzał i tym samym zapewnił Górnikowi jeden punkt.

Centralna Liga Juniorów U19

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 0:0 (0:0)

Skład Górnika: Soberka – Barczak N. (c), Szala, Capiga, Rutkowski, Hyjek, Kulig, Orzechowski, Juritka, Świerkot, Zielonka

Rezerwowi: Olszak – Zięba, Tobolik, Adamski, Michalski, Włodarczyk, Wąsik

Sztab szkoleniowy: Adam Nocoń, Dawid Ozga

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl