logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Podsumowanie rundy jesiennej

Tegoroczna reorganizacja rozgrywek sprawiła, że najstarsza kategoria wiekowa w Centralnej Lidze Juniorów zmieniła się z U18 na U19. Podopieczni trenerów Dawida Ozgi i Mateusza Żurka, a wcześniej również Adama Noconia, zakończyli rundę jesienną w CLJ U19 na pierwszym miejscu w tabeli!

Początek sezonu był dla juniorów starszych trudny, lecz szybko złapali oni wiatr w żagle. Przełomowym momentem była wygrana z Legią w Warszawie. Od tego spotkania zabrzanie rozpoczęli swoją serię dziesięciu meczów bez porażki, z których wygrali aż dziewięć (w tym sześć z rzędu). Dzięki temu zabrzanie zajęli fotel lidera, którego za sprawą uzyskanej przewagi nie oddali do końca tegorocznych rozgrywek. Kluczem do zwycięstw okazała się skuteczna gra w defensywie. “Trójkolorowi” stracili zaledwie 15 goli w 17 spotkaniach, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Zabrzanie okazali się również najlepsi pod względem liczby zwycięstw – 11 (wspólnie z Rakowem Częstochowa) oraz odnieśli najmniej porażek – tylko 3. Co ciekawe aż 10 bramek (1/3 dorobku) “Górnicy” zdobyli po wywalczonych rzutach karnych. Przyszłoroczną rywalizację juniorzy starsi Górnika rozpoczną na pierwszym miejscu w tabeli z punktem przewagi nad drugim Rakowem Częstochowa.

Komentarz trenera Dawida Ozgi: – Podsumowując zmagania Centralnej Ligi Juniorów U19 można powiedzieć, że jesteśmy wygranymi jako zespół, ale również wielu chłopaków podniosło swoje indywidualne umiejętności. Nie mamy się czego wstydzić pod względem organizacji gry. Na pewno początek rundy nie wskazywał na to, że zakończymy ją na pierwszym miejscu, ponieważ po prostu było ciężko. Jednak rozkręcaliśmy się z meczu na mecz i ostatecznie fajnie jest spędzić zimę na miejscu, w którym aktualnie jesteśmy. Nie osiągnęlibyśmy tego bez ciężkiej pracy trenera Adama Noconia, ponieważ to on rozpoczął nasz marsz. Ja miałem przyjemność kontynuować to, co trener zaczął. Cieszy to, że udało się utrzymać pozycję lidera, bo jak wiadomo poziom sportowy w naszej lidze jest bardzo wyrównany i każdy może wygrać z każdym. Chłopcy nie zwolnili tempa. Chociaż pod koniec dostaliśmy lekkiej zadyszki to kilka meczów po zmianie na stanowisku trenera było fajną przygodą dla chłopaków i dla mnie. Gratulacje dla całej drużyny i dziękuję za pomoc całemu sztabowi trenerskiemu.

Centralna Liga Juniorów U19 (dla rocznika 2004 i młodszych)
Miejsce w tabeli: 1
Punkty: 36
Bramki strzelone: 29
Bramki stracone: 15
Bilans meczów u siebie: 6W – 1R – 2P
Bilans bramkowy meczów u siebie: 16:7
Bilans meczów wyjazdowych: 5W – 2R – 1P
Bilans bramkowy meczów wyjazdowych: 13:8

Strzelcy bramek:

10 – David Ajenjo Hyjek

4 – Mikołaj Mekler, Aleksander Tobolik

3 – Iwo Świerkot, Szymon Wąsik

2 – Mateusz Michalski

1 – Norbert Barczak, Peter Juritka, Nikodem Zielonka

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl