logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Pierwsza wygrana | Górnik – Arka 2:1

Drużyna Juniorów Starszych pokonała Arkę Gdynia 2:1 w meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Trenerów Adama Noconia i Dawida Ozgi przypieczętowali w ten sposób udany weekend drużyn Akademii w CLJ, które wygrały wszystkie swoje spotkania.

Górnik w całym meczu stworzył zdecydowanie więcej klarownych sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie gole nie padły, choć dwukrotnie bliski trafienia był Nikodem Zielonka, ale jego strzały zmierzające do bramki zostały zatrzymane przez obrońcę i golkipera Arki.

Górnik bardzo dobrze wszedł w drugą połowę i objął prowadzenie za sprawą trafienia Iwo Świerkota, który skutecznie wykończył sytuację “sam na sam” z bramkarzem. Na około kwadrans przed końcem w polu karnym faulowany został Zielonka, a “11” pewnie wykonał David Hyjek. Kilka minut później padła kontaktowa bramka dla gości.

W końcówce spotkania drugą żółtą kartkę obejrzał Peter Juritka. Mimo gry w osłabieniu to “Trójkolorowi” byli bliżsi zdobycia kolejnego gola. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a zespół Juniorów Starszych odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

GÓRNIK ZABRZE – ARKA GDYNIA 2:1 (0:0)

Bramki: Iwo Świerkot 52′, David Hyjek 74′ – Zak Abbott 80′

Skład Górnika: Soberka – Michalski, Szala, Capiga, Rutkowski, Barczak N. (c), Włodarczyk, Hyjek, Juritka, Świerkot, Zielonka

Rezerwowi: Olszak – Zięba, Marek, Krakowiak, Adamski, Mekler, Wąsik

Czerwone kartki: Peter Juritka (za dwie żółte)

Sztab szkoleniowy: Adam Nocoń i Dawid Ozga

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl