logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Nadeszło przełamanie | Górnik – Arka 2:0

Po trzech spotkaniach bez wygranej juniorzy starsi Górnika Zabrze odnieśli zwycięstwo 2:0 nad Arką Gdynia. Trójkolorowi zbliżyli się w ten sposób do ligowego podium.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli goście, którzy oddali pierwszy celny strzał w tym meczu. W 9. minucie w dobrej sytuacji Jakuba Oleksiewicza zatrzymał bramkarz Arki. Po drugiej stronie boiska świetną interwencją bezbramkowy rezultat utrzymał Kamil Soberka. Pod koniec pierwszej połowy sposób na przełamanie gdyńskiej obrony znalazł Mateusz Kulig. Skrzydłowy wywalczył i zamienił na gola rzut karny.

Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie kilka minut po rozpoczęciu drugiej części meczu. Akcję lewą stroną przeprowadził Yuta Miyahara, strzał Oleksiewicza został odbity przez golkipera gości, ale skutecznie dobijał Kulig. W dalszej części meczu nie padł już żaden gol. Lepsze okazje do zdobycia bramki mieli gospodarze, jednak Arkowcy walczyli do samego końca o kontaktowe trafienie. Ostatecznie interwencje obu bramkarzy zatrzymały strzelców.

Górnicy dzięki wygranej wyprzedzili Arkę i zbliżyli się do podium na dwa punkty. Zabrzanie mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie, a za tydzień zmierzą na wyjeździe z zajmującym trzecią lokatę Zagłębiem Lubin.

GÓRNIK ZABRZE – ARKA GDYNIA 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Kulig 36′ (k), 51′

Skład Górnika: Soberka (c) – Derkacz, Szwiec, Mojzyk, Sarapata, Oleksiewicz, Kulig, Rogula, Kosiba, Miyahara, Mazurek

Rezerwowi: Braslavskyi – Wąsik, Pieczyski, Szafrański, Buchalik, Strączek, Kąkol, Marek, Łuczak

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Radosław Osadnik i Mateusz Sławik

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl