logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Na szóstkę | Górnik – Widzew 6:0

W meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna Górnika Zabrze pokonała Widzew Łódź 6:0. Zabrzanie wciąż pozostają z kompletem zwycięstw na własnym boisku.

Spotkanie mogło rozpocząć się bardzo dobrze dla gości. Po strzale głową z dogodnej pozycji piłka minęła bramkę. Po drugiej stronie boiska uderzeniem z powietrza w poprzeczkę trafił Miłosz Rogula. Chwilę później piłkę przed polem karnym przejął Hubert Jasiak. Pierwszy strzał pomocnika został zablokowany, ale poprawka była już skuteczna i Górnik objął prowadzenie.

Widzew mógł odpowiedzieć po upływie pół godziny gry, jednak znakomitym refleksem w bramce popisał się Kamil Soberka. Za to końcówka pierwszej części należała do zabrzan. Swojego drugiego gola zdobył Jasiak. Była to niemal kopia pierwszej akcji bramkowej, lecz tym razem już pierwsza próba strzału zakończyła się trafieniem. Tuż przed przerwą Rogula wyłożył piłkę Bartoszowi Kosibie, który uderzeniem lewą nogą podwyższył rezultat.

W drugiej połowie “Górnicy” zdobyli kolejne trzy gole. Po akcji Roguli na listę strzelców wpisał się Dominik Sarapata, który dopełnił formalności. Dubletem popisał się wprowadzony z ławki Jakub Oleksiewicz. Pierwszy gol to rozegranie piłki w polu karnym z Aleksandrem Tobolikiem, które napastnik zakończył technicznym strzałem lewą nogą. W ostatniej akcji meczu uderzeniem od słupka Oleksiewicz ustalił wynik meczu.

Juniorzy starsi Górnika odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie, które daje im miejsce w czołówce tabeli. Do tej pory “Trójkolorowi” wygrywali tylko u siebie. Okazja do pierwszego wyjazdowego triumfu już w czwartek. Rywalem zabrzan będzie Sandecja Nowy Sącz.

GÓRNIK ZABRZE – WIDZEW ŁÓDŹ 6:0 (3:0)

Bramki: Hubert Jasiak 21′, 43′, Bartosz Kosiba 45′, Dominik Sarapata 53′, Jakub Oleksiewicz 63′, 90′

Skład Górnika: Soberka – Derkacz, Sarapata, Jasiak, Rogula, Kosiba, Szafrański, Tobolik, Capiga (c), Miyahara, Mazurek

Rezerwowi: Braslavskyi – Mojzyk, Wąsik, Oleksiewicz, Żak, Pieczyski, Buchalik, Marek, Łuczak

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Radosław Osadnik i Mateusz Sławik

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl