logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Lider pokonany | Legia – Górnik 1:2

W meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół Górnika Zabrze wygrał na boisku Legii Warszawa. Zabrzanie zostali pierwszą drużyną, która zwyciężyła z niepokonanym do tej pory liderem tabeli!

Podopieczni Trenerów Adama Noconia i Dawida Ozgi sprostowali wymagającemu wyzwaniu, jakim było przywiezienie trzech punktów z obiektu Legii Warszawa, która miała na swoim koncie komplet “oczek”. Zadanie stało się jeszcze trudniejsze do zrealizowania w 55. minucie meczu, gdy gospodarze trafili do siatki. To jednak nie podłamało zabrzan, którzy ruszyli do odrobienia straty. Ostatecznie za sprawą dwóch trafień Davida Hyjka zespół Górnika Zabrze odwrócił losy meczu. Drugim z bohaterów spotkania został Kamil Soberka, który w końcówce spotkania obronił rzut karny, dzięki czemu Górnik odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie!

Po sześciu rozegranych spotkaniach “Górnicy” mają na koncie dziesięć punktów i tracą tylko trzy “oczka” do ligowego podium. W następnej serii spotkań do Zabrza zawita Pogoń Szczecin.

LEGIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE 1:2 (0:0)

Bramki: Dawid Kiedrowicz 55′ – David Hyjek 71′, 73′ (k)

Skład Górnika: Soberka – Michalski, Szala, Capiga, Rutkowski, Barczak N. (c), Juritka, Hyjek, Mekler, Świerkot, Zielonka

Rezerwowi: Olszak – Wąsik, Zięba, Tobolik, Derkacz, Ogórek, Orzechowski

Sztab szkoleniowy: Adam Nocoń i Dawid Ozga

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl