Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U19 | Czwarty komplet punktów | Górnik – Pogoń 3:1

W meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Górnik Zabrze pokonał Pogoń Szczecin 3:1. Dla juniorów starszych Górnika to drugie z rzędu i czwarte w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

Przez pierwsze pół godziny oba zespoły nie stworzyły dogodnych sytuacji bramkowych. Za to już pierwsza doskonała okazja została zamieniona na gola. Nikodem Zielonka przeprowadził rajd lewą stronę i został sfaulowany w obrębie pola karnego. Do piłki podszedł stały egzekutor “11”, czyli David Hyjek, który wyprowadził zabrzan na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po kwadransie drugiej połowy mieliśmy remis. Na raty do siatki trafił Kamil Jakubczyk. Mecz zaczął się wówczas od nowa, a oba zespoły dążyły to zdobycia gola dającego prowadzenie. Ta sztuka udała się gospodarzom w 78. minucie, gdy błąd w rozegraniu piłki przez graczy Pogoni z zimną krwią wykorzystał Szymon Wąsik. “Portowcy” chcieli ponownie odrobić stratę, ale to Górnik mógł zdobyć kolejnego gola. Po strzale Mikołaja Zięby futbolówka uderzyła w słupek. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry szczecinianie mieli rzut rożny, a na wędrówkę w pole karne zdecydował się ich golkiper. “Górnicy” wykorzystali jego nieobecność i przeprowadzili kontratak, który po kilkudziesięciometrowym rajdzie strzałem do pustej bramki wykończył Aleksander Tobolik. W ten sposób przypieczętował czwartą wygraną podopiecznych Trenerów Adama Noconia i Dawida Ozgi w bieżącym sezonie.

GÓRNIK ZABRZE – POGOŃ SZCZECIN 3:1 (1:0)

Bramki: David Hyjek 30′ (k), Szymon Wąsik 77′, Aleksander Tobolik 90+7′ – Kamil Jakubczyk 59′

Skład Górnika: Soberka – Michalski, Barczak N. (c), Derkacz, Rutkowski, Capiga, Zielonka, Hyjek, Mekler, Juritka, Świerkot

Rezerwowi: Olszak – Marek, Ogórek, Tobolik, Wąsik, Włodarczyk, Zięba

Sztab szkoleniowy: Adam Nocoń i Dawid Ozga

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.