Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Zwycięstwo w DERBACH i pozycja lidera!

Derby Zabrza na szczeblu centralnym Juniorów Starszych. Górnik Zabrze mierzył się z Gwarkiem. Zapraszamy do podsumowania tego spotkania!

Do derbowego starcia obie drużyny przystępowały w odmiennych nastrojach. Górnik po dwóch porażkach na inaugurację sezonu śrubuje bilans meczów bez porażki, który przed 9 kolejką wynosił 6 meczów na co złożyło się 5 zwycięstw i jeden remis. Gwarek odmiennie – zanotował jedno zwycięstwo jeden remis i 6 porażek co dawało mu przedostatnie miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 4 punktów.

Górnicy na prowadzenie wyszli w 14 minucie gry za sprawą Kamila Lukoszka. Na to trafienie w 21 minucie odpowiedział Gawlik i mieliśmy remis 1:1. Na przerwę to jednak Górnicy schodzili w lepszych nastrojach – w 38 minucie na prowadzenie Trójkolorowych ponownie wyprowadził Kamil Lukoszek.

Gwarek na drugie trafienie Górnika już jednak nie odpowiedział co więcej Młodzi Górnicy podwyższyli prowadzenie w 60 minucie trzecią bramkę zdobył Alan Lubaski. Tym samym ustalając końcowy rezultat na 3:1.

Dzięki zwycięstwu i porażce Legii Juniorzy Starsi Górnika Zabrze awansowali na pozycję Lidera Centralnej Ligi Juniorów – wspólnie z Zagłębiem Lubin.

Kolejny mecz Górnicy rozegrają także w niedzielę – 13 października o godz. 12:00 w Krakowie z Wisłą. Już teraz ZAPRASZAMY na to spotkanie!

Górnik Zabrze U18 – Gwarek Zabrze U18 3:1 (2:1)