Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Wygrana rzutem na taśmę

Piąte zwycięstwo z rzędu drużyny U18! Zabrzanie w ostatniej akcji meczu pokonują Lechię Gdańsk. Podsumowanie spotkania!

Górnicy zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie. Po kilku dogodnych okazjach do bramki Lechii trafił w 8 minucie gry Erwin Kołodziejczyk. Goście praktycznie wcale nie zagrozili bramce Jakuba Grzesiaka. Pierwszy strzał oddali w okolicach 20 minuty – jednak nie sprawił on wiele trudności. Młodzi Górnicy w przeciągu całej pierwszej połowy mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, aby podwyższyć rezultat – jednak wynik 1:0 nie uległ zmianie.

W drugiej części powtórzyła się historia z ubiegłej kolejki ligowej. Podobnie jak przed tygodniem w meczu z Wisłą Kraków – Górnicy oddali prowadzenie. Lechia za sprawą Sadowskiego doprowadziła do remisu w 90 minucie gry. Gdy wydawało się, że nie ma innej możliwości jak podział punktów w drugiej minucie doliczonego czasu gry Trójkolorowych ponownie na prowadzenie wyprowadził Bartosz Gałązkiewicz. Była to ostatnia akcja tego spotkania.

W 12 kolejce Górnicy zagrają w Krakowie z Hutnikiem. Spotkanie zaplanowano na niedzielę – 27 października na godzinę 12:00. Już teraz ZAPRASZAMY na to spotkanie!

Górnik Zabrze U18 – Lechia Gdańsk U18 2:1 (1:0)

Bramka dla Górnika:
8′ Erwin Kołodziejczyk
90+2′ Bartosz Gałązkiewicz

Górnik Zabrze: Jakub Grzesiak – Wiktor Martuszewski, Jakub Macedoński, Mateusz Pawlak (C), Krzysztof Wingralek – Jan Flak, Kamil Lukoszek (65′ Jakub Kawecki), Adrian Dziedzic, Erwin Kołodziejczyk (65′ Jakub Okaj) – Kamil Grudziński (88′ Bartosz Gałązkiewicz), Alan Lubaski.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.