logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U18: Udany rewanż! Górnik 2:0 Korona

W ostatnim meczu rozegranym w rundzie jesiennej Juniorzy Starsi pokonali Mistrza Polski U18 i uczestnika młodzieżowej Ligi Mistrzów Koronę Kielce 2:0!

W pierwszej części spotkania działo się niewiele – by nie powiedzieć, że nic się nie działo. Zarówno gospodarze jak i goście nie zagrozili sobie nawzajem – słowem kto pojawił się w przerwie na stadionie przy Mickiewicza 66a, nic nie stracił.

Emocje rozpoczęły się w drugich 45 minutach. Górnicy weszli w drugą połowę z większym animuszem i to oni bardziej chcieli zdobyć bramkę. Goście natomiast ograniczali się do wybijania futbolówki i stałych fragmentów gry bitych bezpośrednio w pole karne Górników. W 57 minucie gry po akcji Thomasa Pranicy ręką w polu karnym zagrywa obrońca gości i sędzia dyktuje rzut karny dla Górników. Do piłki podchodzi Kamil Lukoszek – pewnie pokonując bramkarza Korony. Chwilę później Korona grała już w dziesiątkę! Czerwoną kartką w 59 minucie gry za uderzenie zawodnika bez piłki został ukarany zawodnik Korony.
Górnicy pewnie kontrolowali przebieg spotkania, a w 89 minucie dorzucili kolejną bramkę. Kolejny rzut karny – tym razem za faul bramkarza gości. Do piłki podszedł ponownie Kamil Lukoszek i ponownie pokonuje golkipera Korony. W międzyczasie czerwoną kartkę otrzymał trener gości za co musiał udać się na trybuny. Końcowy rezultat 2-0 dla Górników w efekcie udany rewanż za sierpniową porażkę 1:2 w Kielcach.

Górnik Zabrze U18 – Korona Kielce U18 2:0 (0:0)

Bramki dla Górnika: 
57′ Kamil Lukoszek
89′ Kamil Lukoszek

Górnik Zabrze: Bartosz Neugebauer – Wiktor Martuszewski, Krzysztof Wingralek, Mateusz Pawlak (C)Jakub Macedoński – Jan Flak, Thomas Pranica, Adrian Dziedzic, Kamil Lukoszek – Erwin Kołodziejczyk, Kamil Grudziński.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl