logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U18: Po remisie czas na zwycięstwo!

Do Zabrza w miniony weekend przyjechał zespół Jagielloni Białystok, który po 6 rozegranych kolejkach zajmował 3 lokatę w tabeli CLJ U18.

W ramach 7 kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U18 – Górnik Zabrze zmierzył się z kolejną drużyną z czołówki – po Legii przyszedł czas na Jagiellonię. Zespół z Białegostoku podchodził do tego spotkania jako trzecia drużyna tabeli, która kolejkę wcześniej pokonał aktualnego Mistrza Polski Juniorów Starszych. Natomiast Górnik po remisie w Warszawie wygrywając teraz z Jagiellonią mógł gości przeskoczyć w tabeli.

W spotkaniu padła tylko jedna bramka. W 41 minucie gry po rzucie rożnym dla Górników piłka znalazła się bardzo szybko pod nogami bramkarza… Górnika. Stojący tego dnia między słupkami Paweł Krawczyk zagrywa piłkę do Mateusza Pawlaka który długim podaniem znajduje Kamila Grudzińskiego, Grudziński przyjmuje piłkę tyłem do bramki i od razu zagrywa do wychodzącego na wolne pole Alana Lubaskiego – ten wchodząc w pole karne ogrywa obrońcę gości i strzałem po ziemi tuż obok interweniującego bramkarza kieruje piłkę do bramki gości wyprowadzając Trójkolorowych na prowadzenie.

Mecz zdecydowanie pod dyktando Młodych Górników, którzy co prawda mieli jeszcze okazje, aby podwyższyć wynik jednak rezultat spotkania nie uległ już zmianie dzięki czemu Górnicy odnoszą 4 zwycięstwo w tym sezonie, wyprzedając tym samym swojego bezpośredniego rywala w tabeli i tracąc tylko 3 punkty do lidera.

Kolejny mecz to starcie we Wrocławiu ze Śląskiem w sobotę 28 września o godzinie 12:00.

Górnik Zabrze U18 – Jagiellonia Białystok U18 1:0 (1:0)

Bramka dla Górnika: 
41′ Alan Lubaski

Górnik Zabrze: Paweł Krawczyk – Wiktor Martuszewski, Jakub Macedoński, Mateusz Pawlak (C), Krzysztof Winglarek, Jan Flak (75′ Bartosz Gałązkiewicz), Kamil Lukoszek (50′ Patryk Matykiewicz), Adrian Dziedzic, Kamil Grudziński (65′ Jakub Okaj), Alan Lubaski (92′ Wiktor Skała), Erwin Kołodziejczyk.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl