Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Po pierwszej kolejce bez punktów

W meczu 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 drużyna naszej Akademii uległa warszawskiej Legii 1:4 (1:1).

Inauguracyjne spotkanie sezonu 2020/21 CLJ przypadło nam rozgrywać w warszawskim LTC. Na boisku w początkowych fragmentach meczu lepsze wrażenie sprawiali gracze Górnika, którzy nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Agresywny doskok i szukanie podań za linię obrony – taki pomysł na mecz mieli przyjezdni i wcielali go w życie z niezłym skutkiem. Legioniści słabo weszli w mecz, mieli problemy ze zbliżeniem się pod pole karne Trójkolorowych. Mimo to, to właśnie Legia wyszła na prowadzenie. W 12. minucie po zagraniu z lewej strony w pole karne gola z bliskiej odległości strzelił Wiktor Kamiński. Pomimo dobrej gry stracona bramka nie podłamała Górników. W 18 minucie gry po prostopadłym podaniu Jakuba OkajaErwin Kołodziejczyk pewnie pokonał golkipera Legii Jakuba Kowynię. Pomimo kolejnych okazji z obu stron pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:1.

Druga połowa w pierwszych 5 minutach miała podobny obraz jak pierwsza. W 50 minucie na indywidualną akcję zdecydował się debiutujący tego dnia w barwach Górnika Dominik Kulon jego strzał jednak złapał Kowynia. W odpowiedzi gospodarze wyprowadzili akcję i po dośrodkowaniu z prawej strony bramkę na 2:1 zdobył Dawid Baranowski. Odpowiedź Górników jednak nie była taka sama jak w pierwszej części gry – zamiast wyrównującej bramki czerwoną kartkę otrzymał środkowy obrońca Trójkolorowych – Matrusz Fundament. Od tego momentu na boisku zrobiło się więcej wolnego miejsca co skrzętnie wykorzystali zawodnicy gospodarzy stwarzając sobie sporo sytuacji podbramkowych. W 58. minucie, po dograniu Miłosza Packa, ręką w „szesnastce” zagrał Wiktor Skała i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Patryk Pierzak, ale zdecydowanie przestrzelił. Górnicy grający w osłabieniu wyraźnie opadli z sił, jednak starali się wyprowadzać szybkie kontry. W 67. minucie z prawej strony dobrze wprowadził piłkę Jakub Szczepanik jednak jego strzał na rzut rożny sparował golkiper gospodarzy. W 72 minucie gry po raz kolejny taką samą akcję wykańcza Dawid Barnowski zdobywając bramkę na 3:1. W 75. minucie dublet ustrzelił Wiktor Kamiński, który sfinalizował dobre podanie Derlatki z prawej strony boiska. Zatem Górnicy inaugurują sezon jak przed rokiem od wyjazdowej porażki – wszyscy wiemy jak w efekcie ubiegły sezon się zakończył.

aut. fot. Akademia Legii Warszawa (Mateusz Kostrzewa)

Legia Warszawa U18 – Górnik Zabrze U18 4:1 (1:1)

Bramki dla Górnika:
18′ Erwin Kołodziejczyk
(asysta Jakub Okaj)

Górnik Zabrze: Maksymilian Ćwik – Miłosz Staszkiewicz (75′ Daniel Cieśla), Maksymilian Gandziarowski, Mateusz Fundament, Kosma Zawada – Jakub Okaj (58′ Bartłomiej Iwański), Dominik Kulon, Wiktor Skała (c), Erwin Kołodziejczyk – Gracjan Grot (58′ Jakub Szczepanik), Marcel Peda (46′ Jakub Kamiński).

Kolejne spotkanie Górnicy rozegrają w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 12:00 podejmą w Zabrzu przy ul. Mickiewicza 66a Śląsk Wrocław.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.