Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Na koniec sezonu – Górnik 0:2 Gwarek

Był to mecz o bardzo dużym znaczeniu dla końcowego układu tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-18. Górnicy przystąpili do niego na wysokim piątym miejscu, choć już bez szans na podium.

Za górnikzabrze.pl – Rywale walczący o utrzymanie. Gwarek już od kilku tygodni prezentuje świetną piłkę. Piłkarze z Biskupic rozbili m.in na wyjeździe Escolę (6:1), u siebie Jagiellonię (5:2), czy zremisowali z Legią (2:2). Wysoką dyspozycję potwierdzili dziś na Sparcie. Zespół trenera Jana Żurka nie zamierzał ułatwiać zadania rywalom. Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jedną z nielicznych wykorzystał Nadolski. Górnik też miał dwie dogodne okazje, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Dużo więcej emocji było po przerwie. Gospodarze od pierwszego gwizdka znanego kibicom Ekstraklasy sędziego Tomasza Musiała, ruszyli do ataku. Podopieczni trenera Jana Żurka presowali zespół Gwarka, kilka razy przejmując piłkę. Brakowało wykończenia w strzałach, które bądź to szybowały w środek bramki, bądź były nieznacznie niecelne. Raz gości ratowała poprzeczka. N asiedem minut przed końcem to jednak piłkarze Gwarka zdobyli drugą bramkę. Po składnej kontrze zdobył ją Flasz wykorzystując sytuację sam na sam z Ćwikiem.

Górnik Zabrze U18 – Gwarek Zabrze 0:1 (0:2)