logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U18: Komplet punktów był blisko

Górnicy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w spotkaniu z Wisłą. Najpierw za sprawą Cypriana Włodarczyka, później Kamila Moraczewskiego. Jednak to do gości należało ostatnie słowo w tym spotkaniu.

Z uwagi na zaśnieżone boisko przy Jaskółczej 40 do samego końca rozegranie spotkania Górnik – Wisła stało pod znakiem zapytania. Jednakże dzięki wspólnym siłom, a co warto docenić dużej pomocy zespołu gości udało się odśnieżyć boisko i rozegrać całe spotkanie.

Od pierwszego gwizdka Górnicy jednak nie byli bardzo gościnni, a pierwsze trafienie dla Trójkolorowych zdawało się kwestią minut. Tak też się stało, gdy w 12 minucie Cyprian Włodarczyk wykończył akcję całego zespołu. Goście jednak szybko zdołali odpowiedzieć i w 18 minucie mieliśmy już remis. Wynik ten również długo nie utrzymał się ponieważ w 24 minucie Górników po raz kolejny na prowadzenie bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego wyprowadził Kamil Moraczewski. Mimo kolejnych dogodnych okazji dla Trójkolorowych takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry.

W drugiej połowie goście starali się aktywnie ruszyć do ataków, natomiast Górnicy umiejętnie te ataki rozbijali i konsekwentnie kontrowali. Taki też obraz gry utrzymywał się przez całą drugą część gry. Gdy wydawało się, że Górnicy zgarną drugi komplet punktów na własnym terenie, goście wyprowadzili akcję, która w doliczonym czasie gry dała im w końcowym rozrachunku punkt.

Gramy dalej! Co prawda spotkanie z Wisłą było ostatnim, które juniorzy starsi rozegrali w Zabrzu w tym roku. Jednakże rozegramy jeszcze jedną kolejkę awansem z rundy wiosennej. W Krakowie w sobotę 4 grudnia o godz. 12:00 Trójkolorowi zmierzą się z Cracovią.

Górnik Zabrze U18 – Wisła Kraków 2:2 (2:1)

Bramki dla Górnika:
12′ Włodarczyk
24′ Moraczewski

Górnik Zabrze U18 wystąpił w składzie:
Mateusz Bartusik – Maksymilian Gandziarowski, Kosma Zawada (kpt.) Bartosz Rutkowski, Patryk Pytlewski, David Ajenjo Hyjek, Cyprian Włodarczyk, Iwo Świerkot, Mikołaj Mekler, Kamil Moraczewski, Dominik Kulon.

W kadrze znaleźli się także: Dawid Olszak, Mikołaj Zięba, Jakub Szczepanik, Bartłomiej Iwański, Jakub Kamiński, Karol Garwol, Filip Jurczak.

Sztab Szkoleniowy: Radosław Osadnik, Mateusz Żurek

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl