Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Kolejne zwycięstwo we Wrocławiu

Górnik Zabrze śladem Juniorów Młodszych pokonuje we Wrocławiu 3:1 Śląsk. Zapraszamy do podsumowania tego spotkania!

W ramach 8 kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U18 – Górnik Zabrze udał się na mecz do Wrocławia z miejscowym Śląskiem. Wrocławianie ostatni mecz wygrali u siebie 31 sierpnia kiedy to pokonali 3:2 Arkę Gdynia – po tej kolejce zanotowali serię 3 porażek – ostatnia w 7 kolejce 1:2 z Koroną Kielce. Górnik przy sprzyjających rezultatach mógł po tej kolejce wskoczyć na 2 miejsce w tabeli!

Wszystkie cztery bramki padły jeszcze w pierwszych 40 minutach gry. Tak, więc końcowy wynik spotkania był już ustalony do przerwy. Górnicy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i w krótkim odstępie czasu zdobyli 3 bramki. Strzelanie rozpoczął w 12 minucie gry Kamil Lukoszek. W 32 minucie kolejne trafienie dołożył Alan Lubaski, a jako ostatni w barwach Górnika na listę strzelców w 36 minucie wpisał się Kamil Grudziński.

Młodzi Górnicy w drugich 45 minutach kontrolowali w pełni boiskowe wydarzenia. Rozmiary zwycięstwa mogły być bardziej okazałe – swoich okazji z rzutów karnych, które zostały podyktowane w drugiej części gry nie wykorzystali kolejno Erwin Kołodziejczyk i Jan Flak.

Kolejny mecz już w Niedzielę 6 październikaDERBY ZABRZA! – Górnik o godz. 11:00 podejmie przy ul.Mickiewicza 66a Gwarek Zabrze. Już teraz ZAPRASZAMY na to spotkanie!

Śląsk Wrocław U18 – Górnik Zabrze U18 1:3 (1:3)

Bramka dla Górnika:
12′ Kamil Lukoszek
32′ Alan Lubaski
36′ Kamil Grudziński

Górnik Zabrze: Bartosz Neugebauer – Wiktor Martuszewski, Jakub Macedoński, Mateusz Pawlak (C), Krzysztof Winglarek – Jan Flak, Kamil Lukoszek (70′ Bartosz Gałązkiewicz), Adrian Dziedzic, Erwin Kołodziejczyk (75′ Jakub Kawecki) – Kamil Grudziński (83′ Patryk Matykiewicz), Alan Lubaski (87′ Jakub Okaj).

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.