Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Juniorzy Starsi pokazali charakter!

6 zwycięstwo z rzędu drużyny U18! Zabrzanie ponownie w ostatnich minutach meczu pokonują Hutnik Kraków. Podsumowanie spotkania!

Górnicy po raz kolejny z wysokiego “C” rozpoczynają spotkanie. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Macedońskiego gry pierwszą bramkę w tym spotkaniu dla Górnika zdobywa Alan Lubaski. Goście jednak grali do końca i w 2 minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy po składnej akcji całego zespołu doprowadzają do wyrównania za sprawą Góralskiego. Dla odmiany drugą część gry lepiej rozpoczyna Hutnik. Dziesięć minut po wznowieniu gry, w 55 minucie próbujący przeciąć dośrodkowanie Wiktor Martuszewski kieruje piłkę do własnej brami i to Hutnik Kraków w tym momencie wyszedł na prowadzenie. Do 69 minuty gry, wówczas po rzucie rożnym dla Górników w zamieszaniu podbramkowym piłka trafia do Kamila Całki, który doprowadza do wyrównania.

Jak przed tygodniem – “gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem” – tym razem w pierwszej minucie doliczonego czasu gry 3 punkty Trójkolorowym zapewnił po podaniu Thomasa PranicyErwin Kołodziejczyk.

W 13 kolejce Juniorzy Młodsi podejmą w Zabrzu wyjątkowo bo już w Środę 30 październikaArkę Gdynia. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:00. ZAPRASZAMY w środę na boisko przy ul.Mickiewicza 66a!

Hutnik Kraków U18 – Górnik Zabrze U18 2:3 (1:1)

Bramki dla Górnika:
3′ Alan Lubaski
69′ Kamil Całka

90+1′ Erwin Kołodziejczyk

Górnik Zabrze: Jakub Grzesiak – Wiktor Martuszewski, Jakub Macedoński, Mateusz Pawlak (C), Krzysztof Wingralek – Jan Flak, Bartosz Gałązkiewicz (46′ Thomas Pranica), Adrian Dziedzic (65′ Kamil Całka), Erwin Kołodziejczyk – Kamil Grudziński (61′ Jakub Kawecki), Alan Lubaski. (49′ Patryk Matykiewicz).

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.