Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Drugie zwycięstwo z rzędu!

Górnik Zabrze pokonuje w ramach 5 kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych Pogoń Szczecin 1:0.

5 kolejka rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów – Górnik Zabrze U18 podejmował Pogoń Szczecin. Pogoń, która w Szczecinie pokonała kolejkę wcześniej Mistrza Polski Juniorów Starszych – Koronę Kielce 3:1. Ze względu na przełożony mecz z Escolą – który odbędzie się już jutro 11 września – Górnik rozegrał drugie spotkanie z rzędu na swoim stadionie, gdzie ostatnio pokonał Cracovię 3:0.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Górnik natomiast od 39 minuty gry grał w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę po nierozważnym ataku łokciem otrzymał Kamil Lukoszek.

Drugą część gry w miejsce Patryka Matykiewicza rozpoczyna Kamil Grudziński i to on w 63 minucie gry wyprowadza grających w 10 Górników na prowadzenie 1:0. Wynik spotkania do końca już nie uległ zmianie dzięki czemu Górnik Zabrze odnosi drugie zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie.

Górnicy po 2 porażkach na początku sezonu powoli odrabiają straty do czołówki, a już 11 września w środę zmierzą się na wyjeździe w zaległym meczu 4 kolejki z Escola Warszawa.

Górnik Zabrze U18 – Pogoń Szczecin U18 1:0 (0:0)

Bramka dla Górnika:
63′ Kamil Grudziński

Górnik Zabrze: Bartosz Neugebauer – Wiktor Martuszewski, Mateusz Pawlak (kpt.), Kamil Całka, Krzysztof Winglarek, Jan Flak, Kamil Lukoszek, Patryk Matykiewicz (46′ Kamil Grudziński), Alan Lubaski (60′ Bartosz Gałązkiewicz), Erwin Kołodziejczyk (88′ Jakub Kawecki)

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.