logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17: Wielkie Derby dla Górnika!

Górnik Zabrze przy ul. Cichej 6 pokonuje 2:1 chorzowski Ruch. Zapraszamy do podsumowania tego spotkania! + [GALERIA]

Ruch jako gospodarz przystępował do spotkania z 10 punktami zdobytymi po 6 kolejkach ligowych. Natomiast Górnik po zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin jako lider przewodził tabeli CLJ U17 z 16 punktami. Sobotni mecz w Chorzowie kończył pierwszą rundę spotkań – od przyszłego tygodnia zaczynamy bowiem mecze rewanżowe.

W pierwszej części gry przeważali gospodarze czego efektem była zdobyta w 36 minucie gry bramka przez Matysa. Na przerwę schodziliśmy więc z rezultatem 0:1.

W drugą część gry lepiej weszli gospodarze – którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Jakuba Grzesiaka. Górnicy jednak po chwili doszli do głosu i praktycznie do końca spotkania dyktowali warunki gry – chorzowianie ograniczali się do wyprowadzania kontr. W 57 minucie gry mocnym wyrzutem z autu piłkę w pole karne skierował Bartłomiej Iwański. Futbolówka w zamieszaniu podbramkowym trafiła pod nogi Kosmy Zawady, który skierował ją do pustej bramki. Po zdobytej bramce Trójkolorowi nie spuścili z tonu – Ruch stać było jedynie na sporadyczne ataki. Niedługo po zdobytej bramce w 65 minucie gry sędzia po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy dyktuje rzut karny dla Górnika – do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Kosma Zawada i pewnym strzałem w lewy róg bramki wyprowadza Trójkolorowych na prowadzenie

Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie – Górnik Zabrze na ciężkim terenie w Chorzowie pokonuje Ruch Chorzów 2:1 po dwóch bramkach Kosmy Zawady – dzięki temu zwycięstwu Górnicy odskakują w tabeli sobotniemu rywalowi na 9 punktów oraz na 8 punktów Śląskowi Wrocław, który przegrał w Chorzowie ze Stadionem Śląskim 0:1.

Tak jak wspominaliśmy kolejna kolejka ligowa to już mecze rewanżowe. Górnik Zabrze 5 października w Zabrzu przy ul. Mickiewicza podejmie o godz. 11:00 – Pomologię Prószków. Już teraz zapraszamy na to spotkanie!

Ruch Chorzów U17 – Górnik Zabrze U17 1:2 (1:0)

Bramki dla Górnika: 
57′ Kosma Zawada
65′ Kosma Zawada (rzut karny)

Górnik Zabrze: Jakub Grzesiak – Kosma Zawada (c), Maksymilian Gandziarowski, Jakub Trojanowski, Daniel Cieśla – Marcel Blabuś (84′ Dominik Jakubowski), Paweł Borzęcki (86′ Maciej Krakowiak), Jakub Kamiński, Patryk Moś (80′ Rafał Watola) – Marcel Jaszczyk (70′ Kacper Paszkowski), Bartłomiej Iwański (89′ Stanisław Krawiec).

Galeria Ruch Chorzów U17 – Górnik Zabrze U17 – 28.09.2019

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl