Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17: Ważne zwycięstwo we Wrocławiu!

Do przerwy 0:0 wynik końcowy 0:2 – Juniorzy Młodsi Górnika Zabrze nie zwalniają tempa. Tym razem udali się do Wrocławia by tam zmierzyć się z miejscowym Śląskiem

Śląsk do 5 kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17 przystępował z mianem drużyny niepokonanej – notując dotychczas trzy zwycięstwa kolejno z Gwarkiem, Pomologią oraz Rozwojem i jeden remis bramkowy z Zagłębiem Lubin. Juniorzy Młodsi Górnika Zabrze posiadali identyczny bilans zwycięstw z Pomologią, Rozwojem i Gwarkiem oraz remis bezbramkowy ze Stadionem Śląskim.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części gry na listę strzelców wpisywali się tylko Górnicy w 79 minucie Marcel Peda oraz w 82 minucie Marcel Jaszczyk. Goście nie zdołali pokonać Jakuba Grzesiaka tym samym Młodzi Górnicy w czwarty, ale jak niezwykle ważny mecz w tym sezonie kończą z czystym kontem.

W związku z remisem 0:0 w meczu Gwarek Zabrze – Zagłębie Lubin. Juniorzy Młodsi zostali samodzielnym liderem CLJ U17 grupy C i o 2 punkty wyprzedzają właśnie Zagłębie. Trzeci jest nasz niedzielny rywal Śląsk Wrocław z 10 punktami.

Kolejne spotkanie to właśnie starcie z drużyną z Lubina, które w ramach 6 kolejki odbędzie się 25 września i zostanie rozegrane w Zabrzu o godzinie 16:00 przy ul.Mickiewicza 66a.

Śląsk Worcław U17 – Górnik Zabrze U17 0:2 (0:0)