logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Twierdza Lubin zdobyta | Zagłębie – Górnik 0:6

W meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 drużyna Górnika Zabrze pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin aż 6:0. Dzięki temu zwycięstwu zabrzanie zbliżyli się do zajmujących trzecie miejsce Miedziowych.

Bardzo trudny teren w Lubinie (Zagłębie do tej pory nie zanotowało porażki u siebie) okazał się dla Trójkolorowych nadzwyczaj przyjazny. Worek z bramkami rozwiązał się w 34. minucie, gdy wynik meczu otworzył Hubert Jasiak. Jeszcze przed przerwą trafienie dołożył Dominik Skiba, a jeden z lubinian skierował piłkę do własnej bramki.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy zabrzanie zadali dwa kolejne ciosy. Do siatki trafili Aleksander Woźniak oraz ponownie Skiba. W ciągu 25 minut gry na przełomie dwóch części spotkania Górnicy zdobyli aż pięć goli. Goście kończyli mecz w “10” po tym jak dwie żółte kartki obejrzał Hubert Jasiak. Mimo tego zdobyli kolejną bramkę, a rezultat spotkania ustalił Damian Sokołowski.

Górnicy zajmują czwarte miejsce w tabeli, ale ich strata do podium wynosi tylko dwa punkty przy jednym zaległym meczu. Wobec remisu Śląska Wrocław udało się również zmniejszyć różnicę względem wicelidera. A już w środę zabrzanie zagrają na wyjeździe przeciwko FASE Szczecin.

ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE 0:6 (0:3)

Bramki: Hubert Jasiak 34′, Dominik Skiba 41′, 58, gol samobójczy 44′, Aleksander Woźniak 52′, Damian Sokołowski 84′

Skład Górnika: Bałabuch – Machura, Janota, Malecki, Jasiak, Leszczyk, Skiba (c), Woźniak, Kriegler, Jurek, Sokołowski

Rezerwowi: Kuśmierz – Barczak, Czaja, Podolski, Cichy, Adamski

Sztab szkoleniowy: Michał Grodoń, Dariusz Koseła, Mateusz Żurek i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl