Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17: Strzelanie w Zabrzu. Górnik 7:0 Pomologia

Konkretnie rozpoczynają rundę rewanżową Juniorzy Młodsi Górnika Zabrze. W meczu 8 kolejki CLJ U17 Górnik mierzył się z Pomologią Prószków. Zapraszamy do podsumowania tego spotkania!

Spotkanie pomiędzy obiema ekipami na starcie obecnego sezonu zakończyło się okazałym zwycięstwem Górników 8:0. Pomimo, iż Pomologia przed tą kolejką spotkań zamykała tabelę Centralnej Ligi Juniorów z bilansem 6 porażek to udało jej się pokonać na wyjeździe Stadion Śląski 1:2 z którym Górnik zremisował 0:0.

Wynik meczu w 5 minucie otwarł Jakub Szczepanik. Rezultat 1:0 utrzymywał się aż do 41 minuty, kiedy to w przeciągu jednej minuty najpierw za sprawą Kosmy Zawady, a później Bartłomieja Iwańskiego Górnicy podwyższyli na 3:0. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części gry tak samo jak w pierwszej wynik otwiera Jakub Szczepanik w 55 minucie. Swoje dublety skompletowali również Kosma Zawada w 67 minucie oraz Bartłomiej Iwański w 73 minucie gry. Rezultat spotkania na 7:0 w 78 minucie gry ustalił Kacper Paszkowski, który w przerwie gry zmienił Maksymiliana Gandziarowskiego. Górnik dopisuje pewnie kolejne 3 punkty umacniając się na pozycji lidera z imponującym bilansem 7 zwycięstw i jednego remisu w ośmiu rozegranych dotąd kolejkach.

Kolejny mecz to wyjazd Górników do Chorzowa – w sobotę 12 października o godz. 14:00 Górnik zmierzy się ze Stadionem Śląskim. Drużyną, która jako jedyna w bieżącym sezonie urwała punkty Zabrzanom – spotkanie odbędzie się przy ul.Katowickiej 10 w Chorzowie (boczne boisko sztuczne Stadion Śląski)

Górnik Zabrze U17 – Zagłębie Lubin U17 7:0 (3:0)

Bramki dla Górnika:
5′ 55′ Jakub Szczepanik
41′ 67′ Kosma Zawada
42′ 73′ Bartłomiej Iwański
78′ Kacper Paszkowski

Górnik Zabrze: Maksymilian Ćwik – Kosma Zawada (C), Maksymilian Gandziarowski (46′ Kacper Paszkowski), Jakub Trojanowski, Daniel Cieśla (75′ Bartosz Kaczor) – Jakub Szczepanik (60′ Dominik Jakubowski), Paweł Borzęcki, Jakub Kamiński (46′ Bartosz Beruda), Patryk Moś (60′ Oskar Niewiedzioł) – Marcel Jaszczyk (75′ Rafał Watola), Bartłomiej Iwański.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.