logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Sprawa otwarta | Górnik – Legia 2:3

W pierwszym meczu finału o mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U17 drużyna Górnika Zabrze przegrała na własnym boisku z Legią Warszawa 2:3. Przed rewanżem końcowe rozstrzygnięcie pozostaje sprawą otwartą.

W pierwszej połowie nie padły gole. Początek meczu należał do gości, którzy przejęli inicjatywę i zagrażali zabrzańskiej bramce. Z czasem gra się wyrównała, a “Górnicy”, którzy również w niektórym fragmentach zyskiwali przewagę, kilkukrotnie zbliżali się pod bramkę Legii.

Druga część miała podobny przebieg, ale obfitował już w zdobyte bramki. Najpierw to Legia skrzętnie wykorzystała dobry okres w swojej grze. Prowadzenie gościom dał Cyprian Pchełka, który efektownym uderzeniem w okienko wykończył sytuację “sam na sam”. Drugi gol padł po kontrataku skutecznie zakończonym przez Mateusza Szczepaniaka. Wynik podwyższył płaskim strzałem z dystansu Oliwier Olewiński. Zabrzanie nie podłamali się i walczyli o odrobienie strat, a sztuka ta niemal się powiodła. Dwa rzuty karne wykorzystane przez Huberta Jasiaka, a podyktowane za faule na Kajetanie Leszczyku i Damianie Strączku sprawiły, że “Trójkolorowi” złapali kontakt. Odważne ataki nie przyniosły wyrównującego gola, ale końcówka dała wiele nadziei przed rewanżem.

Po pierwszym meczu bliżej tytułu mistrzowskiego są młodzi piłkarze Legii. “Górnicy” bardzo dobrą końcówką sprawili jednak, że przed drugim spotkaniem finału absolutnie nie można uważać za rozstrzygnięty. Rewanż zapowiada się niezwykle emocjonująco. Spotkanie zostanie rozegrane już w środę w podwarszawskich Książenicach.

GÓRNIK ZABRZE – LEGIA WARSZAWA 2:3 (0:0)

Bramki: Hubert Jasiak 79′ (k), 83′ (k) – Cyprian Pchełka 54′, Mateusz Szczepaniak 64′, Oliwier Olewiński 72′

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Mojzyk, Szwiec (c), Matyśkiewicz, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Janota, Sarapata, Kriegler

Rezerwowi: Bałabuch – Machura, Barczak J., Leszczyk, Pawlucy, Strączek, Malecki, Sokołowski

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl