logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Remis z beniaminkiem | Górnik – GKS 1:1

W meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 drużyna Górnika Zabrze zremisowała z GKS-em Tychy 1:1. Oba gole w tym spotkaniu padły w drugiej części.

Spotkanie długo się rozkręcała, a w pierwszej części meczu nie żaden z zespołów nie stworzył sobie wielu dogodnych okazji podbramkowych. Wszystko, co najciekawsze działo się w drugiej połowie. Najpierw w 54. minucie blisko gola dla Górnika był Aleksander Woźniak. Po jego strzale głową golkiper gości na raty zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Chwilę później prowadzenie objęli goście. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym piłka trafiła na 5. metr, co wykorzystał jeden z tyszan Tadey Slyvchuk.

Zabrzanie ekspresowo doprowadzili do wyrównania. Po długiej zagraniu za plecy obrońców o futbolówkę walczył Filip Adamski, a ta ostatecznie trafiła pod nogi Dominika Skiby. Kapitan Górnika ze spokojem trafił do pustej bramki. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, choć ostatecznie zabrakło goli. Piłka kilkukrotnie znajdowała się w polu bramkowym tyszan, ale “Trójkolorowym” zabrakło sfinalizowania akcji. Ostatni akcent tego meczu to rzut wolny dla GKS-u, który w nieznacznej odległości minął bramkę Górnika.

Zabrzanie zanotowali drugi remis w tym sezonie i po czterech kolejkach mają na swoim koncie osiem punktów. W następnej serii gier “Trójkolorowi” zmierzą się z Wartą Poznań.

GÓRNIK ZABRZE – GKS TYCHY 1:1 (0:0)

Bramki: Dominik Skiba 66′ – Tadey Slyvchuk 64′

Skład Górnika: Bałabuch – Kriegler, Barczak, Machura, Woźniak, Janota, Skiba, Jurek, Sokołowski, Adamski, Wojtczak

Rezerwowi: Kuśmierz – Kmiecik, Czaja, Podolski

Sztab szkoleniowy: Michał Grodoń, Dariusz Koseła, Mateusz Żurek i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl