logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U17 – Jedną bramkę od półfinału – podsumowanie sezonu!

Zespół Juniorów młodszych do ostatniego spotkania sezonu pozostawał w grze o awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Sprawdzamy jak radzili sobie Młodzi Górnicy.

Analogicznie jak w rundzie jesiennej o końcowym triumfie w Centralnej Lidze Juniorów U17 decydowała ostatnia seria gier. Żeby było ciekawiej dwa zespoły, które jako jedyne liczyły się w grze – spotkały się w bezpośrednim starciu. Trójkolorowi imponująco rozpoczęli tę rundę (przerwaną na pewną chwilę przez zawieszenie rozgrywek) po 5 rozegranych spotkaniach na koncie Górnika był komplet zwycięstw i 15 punktów, które zapewniały pewną pozycję lidera. Lekka zadyszka przyszła 5 maja, kiedy to przegraliśmy ze Śląskiem Wrocław oraz 9 maja z Zagłębiem Lubin.

W końcowym rozrachunku do przedostatniej kolejki Górnicy mieli w swoim dorobku 24 punkty o jeden mniej od Rakowa Częstochowa. Obydwa zespoły spotkały się w ostatniej kolejce w Zabrzu – stawką tego spotkania był awans do półfinału Mistrzostw Polski. Zespół Rakowa zadowalał remis natomiast Górnicy musieli to spotkanie po prostu wygrać. Koniec końców spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem mimo, iż Górnicy byli stroną przeważającą i zabrakło centymetrów by w końcówce spotkania Kacper Zborowski zdobył bramkę na wagę awansu Trójkolorowych to Raków awansował do dwumeczu półfinałowego w którym uległ 5:3 zespołowi UKS SMS Łódź.

Najlepsza ofensywa ligi to na równi zespoły Śląska i Zagłębia, które zdobyły po 38 bramek (Górnicy 21). Natomiast najmniej bramek w 14 ligowych kolejkach stracił zespół Rakowa- 15 (Górnicy stracili 18). Najlepszym strzelcem Trójkolorowych został Kacper Zborowski, który zdobył 6 bramek. Najlepszy strzelec ligi – to trofeum przypadło w udziale dwójce zawodników – Miłoszowi Roguli (Raków) oraz Wojciechowi Szafrankowi (Zagłębie Lubin).

Bramki dla Górnika Zabrze w rundzie wiosennej CLJ U17 zdobyli: 
6 – Kacper Zborowski, 
5 – Tomasz Macha, 
2 – Jakub Koseła, Robert Zaborowski, 
1 – Jan Adamski, Kacper Borkowski, Mateusz Jasiak, Krystian Martuszewski, Kamil Moraczewski, Mikołaj Zięba

Sztab szkoleniowy zespołu U17 w sezonie 2020/2021:
Trener – Andrzej ORZESZEK
Trener – Dawid OZGA
Fizjoterapeuta – Paweł SIEDLOK
Trener bramkarzy – Piotr CZOP

Kadra zespołu U17 na sezon 2020/2021:
Bramkarze: Chwojnicki Wiktor, Bartusik Mateusz, Nowara Mateusz.
Zawodnicy z pola: Koseła Jakub, Szymański Eryk, Rybacki Kacper, Orzechowski Maciej, Zaborowski Robert, Grzeliński Adam, Borkowski Kacper, Moraczewski Kamil, Zborowski Kacper, Garwol Karol, Jasiak Mateusz, Klimkiewicz Dominik, Piotrowski Andrzej, Kowalski Jakub, Kutyła Kacper, Grabowski Ryszard, Zięba Mikołaj, , Skok Kamil, Macha Tomasz, Niemiec Łukasz, Zielonka Nikodem, Martuszewski Krystian, Domagała Jakub, Rosłoński Jakub, Świerkot Iwo

GALERIA:

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl