Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17 | Okazałe zwycięstwo | Zawisza – Górnik 0:7

W meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 drużyna Górnika Zabrze pokonała Zawiszę Bydgoszcz 7:0. To najwyższa wygrana zespołu juniorów młodszych w bieżących rozgrywkach.

Górnik pewnie zgarnął trzy punkty. Wynik meczu otworzył dwoma golami Jakub Oleksiewicz. Chwilę po drugiej bramce prowadzenie podwyższył Dominik Skiba, a jeszcze przed przerwą z rzutu karnego trafił do siatki Hubert Jasiak. W drugiej połowie zabrzanie kontynuowali napór na pole karne Zawiszy. Piątą bramkę dla “Trójkolorowych” zdobył Bohdan Popov, hat-tricka skompletował Oleksiewicz, a wynik ustalił na kwadrans przed końcem spotkania Brian Malecki.

Podopieczni Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia oraz Dariusza Koseły zdobyli kolejny komplet punktów i na ten moment zasiadają w fotelu lidera tabeli czekając na wyniki pozostałych spotkań. W następnej kolejce juniorów młodszych czeka kolejny wyjazd, tym razem do Bielska-Białej na mecz z Rekordem.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – GÓRNIK ZABRZE 0:7 (0:4)

Bramki: Oleksiewicz 11′, 29′, 70′, Skiba 32′, Jasiak 45′ (k) ,Popov 58′, Malecki 76′

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Mojzyk, Szwiec (c), Barczak J., Leszczyk, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Sarapata, Popov

Rezerwowi: Bałabuch – Matyśkiewicz, Janota, Malecki, Sokołowski, Machura, Kriegler

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń i Dariusz Koseła

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.