logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Mecz zwrotów akcji | Górnik – Lechia 3:3

W spotkaniu 14. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów U17 zespół juniorów młodszych Górnika Zabrze zremisował z Lechią Gdańsk 3:3. Dla “Trójkolorowych” to pierwszy remis przed własną publicznością w tym sezonie.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli zabrzan, ponieważ już w 4. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Mimo, że Mateusz Jeleń był bardzo blisko obrony “jedenastki”, piłka wpadła do siatki i Lechia objęła prowadzenie. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. W polu karnym gdańszczan doszło do przewinienia bramkarza na Hubercie Jasiaku. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany i pewnie doprowadził do remisu. Na kilkanaście minut przed zakończeniem pierwszej połowy goście po ładnym uderzeniu z powietrza znów objęli prowadzenie.

W drugą połowę “Górnicy” weszli zdecydowanie lepiej i po niespełna kwadransie prowadzili 3:2. Najpierw na niski strzał z dystansu zdecydował się Bohdan Popov i trafił przy samym słupku. Następnie w polu karnym Lechii ponownie sfaulowany został Jasiak, który znów okazał się pewnym egzekutorem “11” uderzając podcinką. Jednobramkowe prowadzenie zabrzan mimo starań o podwyższenie wyniku utrzymywało się do 85. minuty. Jak się okazało feralnej, gdyż “Lechiści” wykorzystali błąd obrony Górnika i doprowadzili do wyrównania. Ostatnie minuty to ataki zabrzan, którzy chcieli sięgnąć po pełną pulę, jednak nie przyniosły one efektu bramkowego.

Podopieczni Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia i Dariusza Koseły notując drugi w tym sezonie remis zakończyli swoją serią wygranych meczów z rzędu na sześciu zwycięstwach. Na ten moment zabrzanie pozostają na pozycji lidera, ale swoje spotkanie ma jeszcze do rozegrania Zagłębie Lubin tracące dwa punkty do Górnika. Kolejnym rywalem juniorów młodszych będzie zespół Chrobrego Głogów.

GÓRNIK ZABRZE – LECHIA GDAŃSK 3:3 (1:2)

Bramki dla Górnika: Hubert Jasiak 11′ (k), 57′ (k), Bohdan Popov 52′

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Mojzyk, Szwiec (c), Leszczyk, Oleksiewicz, Jasiak, Kriegler, Malecki, Sarapata, Popov

Rezerwowi: Bałabuch – Machura, Barczak J., Matyśkiewicz, Skiba, Sokołowski

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl