Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17 | Grad goli | Arka – Górnik 3:6

W meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna Górnika Zabrze pokonała Arkę Gdynia 6:3. Dla zespołu Juniorów Młodszych to czwarte zwycięstwo z rzędu w bieżących rozgrywkach.

W Gdyni młodzi piłkarze urządzili prawdziwy festiwal strzelecki. Po dwudziestu minutach zabrzanie prowadzili 2:0 i taki wynik utrzymał się do przerwy. Na listę strzelców wpisali się Bohdan Popov oraz Dawid Mazurek. Na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale już minutę później odpowiedział Hubert Jasiak. W 66. minucie było już 3:3 po dwóch rzutach karnych dla Arki. Końcowe fragmenty meczu należały jednak do Górnika. Bramki zdobyli ponownie Jasiak, a także Aleksander Tobolik i Jakub Oleksiewicz. Dzięki kolejnemu zwycięstwu Juniorzy Młodsi Górnika Zabrze awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli.

ARKA GDYNIA – GÓRNIK ZABRZE 3:6 (0:2)

Bramki: Wiktor Sawicki 49′, 66′ (k), Dawid Laszczyk 58′ (k) – Bohdan Popov 15′, Dawid Mazurek 19′, Hubert Jasiak 50′, 77′, Aleksander Tobolik 88′, Jakub Oleksiewicz 90+5′

Skład Górnika: Jeleń – Szwiec, Mojzyk, Mazurek, Barczak J., Jasiak, Tobolik, Janota, Sarapata, Sokołowski, Popov

Rezerwowi: Szymecki – Matyśkiewicz, Oleksiewicz, Skiba, Malecki

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń i Dariusz Koseła

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.