Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17: Górnicy zagrali z Rakowem

Po zwycięstwie 5:1 w Zabrzu w spotkaniu rewanżowym mogliśmy się spodziewać ciekawego widowiska. Jak było? Zapraszamy do relacji.

Górnicy do spotkania rewanżowego z Rakowem (przyp. w pierwszym spotkaniu Górnik wygrał 5:1) przystępowali z pozycji lidera CLJ U17. Po remisie w poprzedniej kolejce z wrocławskim Śląskiem właśnie spotkanie w Częstochowie miało mieć duży wpływ na końcowy układ tabeli. Gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie i w 22 minucie objęli prowadzenie. Trafienie to okazało się jedynym w pierwszej części spotkania.

Drugą lepiej rozpoczęli Górnicy i za sprawą Mikołaja Zięby w 65 minucie gry doprowadzili do wyrównania. Po tym trafieniu gra układała się po myśli Trójkolorowych, którzy mieli kolejne okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak jak mówi futbolowe porzekadło “niewykorzystane sytuacje się mszczą” – ofiarą jego padli również nasi Juniorzy młodsi. Zamiast wywieźć komplet punktów z Limanowskiego tracimy bramki na przestrzeni 2 minut w 85 oraz 87 minucie gry i w efekcie przegrywamy 1:3.

To kto zostanie Mistrzem Jesieni CLJ U17 i czy Górnicy obronią to “trofeum” dowiemy się w ostatniej kolejce, która zapowiada się niezwykle ciekawie! Górnik gra z Zagłębiem, które ma taką samą ilość punktów (26) jednak Zagłębie ma jeden zaległy mecz do rozegrania z… Rakowem, który z kolei ma (24 punkty). Górnicy wygrywają w Zabrzu, a Raków remisuje z Zagłębiem – to jedyny optymistyczny scenariusz. Tak więc czekamy na finałowe rozdanie !

W kolejnym ostatnim już spotkaniu CLJ U17 w tym roku – 14 listopada o godz. 13:30 Górnicy zmierzą się przy Mickiewicza 66a z Zagłębiem Lubin.

Raków Częstochowa U17 – Górnik Zabrze U17 3:1 (1:0)