logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Gol za golem | Górnik – GES 7:0

W meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 zespół Górnika Zabrze pokonał GES Poznań aż 7:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Kajetan Leszczyk.

Zabrzanie odnieśli wysokie zwycięstwo, choć przebieg gry w pierwszej połowie nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Obie drużyny oddawały celne strzały, jednak to goście stwarzali sobie lepsze sytuacje do zdobycia gola. Mimo to w 29. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Aleksander Woźniak wyłożył piłkę przed bramkę, a Dominik Skiba trafił do siatki.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Najpierw Skiba został sfaulowany w polu karnym, a po chwili zamienił “11” na gola. Następnie klasycznym hat-trickiem popisał się Kajetan Leszczyk. Pierwsza jego bramka to kapitalne uderzenie z powietrza, druga padła po efektownym lobie nad bramkarzem, a trzecia to z kolei pewne wykończenie sytuacji “sam na sam”. To wszystko wydarzyło się w ciągu niespełna dwudziestu minut.

W końcowych fragmentach “Trójkolorowi” dołożyli jeszcze dwa gole. W 82. minucie Skiba podał do Filipa Adamskiego, ten zagrał wzdłuż bramki, a całą akcję zamknął Louis Podolski. Wynik spotkania ustalił Jakub Barczak. Prawy obrońca podłączył się do akcji i strzałem z boku pola karnego wpisał się na listę strzelców.

Po serii trzech domowych spotkań juniorzy młodsi Górnika awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień rozegrają wyjazdowe spotkanie, a ich rywalem będzie Śląsk Wrocław.

GÓRNIK ZABRZE – GES POZNAŃ 7:0 (1:0)

Bramki: Dominik Skiba 29′, 54′ (k), Kajetan Leszczyk 56′, 64′, 72′, Louis Podolski 82′, Jakub Barczak 87′

Skład Górnika: Kuśmierz – Szwiec, Barczak, Janota, Malecki, Leszczyk, Skiba (c), Woźniak, Kriegler, Sokołowski, Wojtczak

Rezerwowi: Bałabuch – Pawlucy, Kmiecik, Czaja, Podolski, Sarnecki, Jurek, Adamski

Sztab szkoleniowy: Michał Grodoń, Dariusz Koseła, Mateusz Żurek i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl