Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17: Efektownie przypieczętowane MISTRZOSTWO! [GALERIA]

Juniorzy Młodsi efektownie przypieczętowali tytuł MISTRZÓW JESIENI deklasując w Zabrzu – Ruch Chorzów 6-0!

Lepszego finiszu nie mogliśmy sobie wyobrazić Juniorzy Młodsi Górnika Zabrze zostali najlepszą drużyną Jesieni, a przypieczętowali tytuł efektowną wygraną 6:0 w DERBACH z Ruchem Chorzów!

Spotkanie od pierwszych minut było wyrównane, obie ekipy stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki. Zarówno Ruch mógł prowadzić jak i Górnik jednak do 38 minuty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Wtedy to do bramki rywali trafił Arkadiusz Sobański wyprowadzając Górnik na prowadzenie. Po pierwszej odsłonie gry wydawało się, że druga będzie również wyrównana.

Jednak tak się nie stało. Górnicy od 45 minuty do samego końca spotkania nadawali ton grze – efektem była bramka z 50 minuty Arkadiusza Sobańskiego, która otworzyła worek z bramkami. W przeciągu 15 minut Młodzi Górnicy zdobyli 4 bramki – do siatki trafiali kolejno: wspomniany Sobański – w 56 minucie Maksymilian Gandziarowski, 58 minuta to bramka bezpośrednio z rzutu wolnego Kosmy Zawada65 minuta bramkę zdobywa wprowadzony w drugiej części gry Patryk Moś. Wynik spotkania jak się później okazało, pomimo wielu dogodnych sytuacji Górników, Marcel Jaszczyk w 76 minucie gry.

GÓRNIK ZABRZE U17 ZOSTAJE MISTRZEM JESIENI CLJ U17 GRUPY C

Jak na MISTRZA przystało z najlepszym bilansem 43 bramek strzelonych jak i najlepszym bilansem straconych – 7 bramek (jest to najlepszy rezultat w Polsce) – co ciekawe to właśnie w GRUPIE C rywalizacja o tytuł toczyła się najdłużej. W pozostałych grupach Mistrzowie byli już znani wcześniej.