Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17: Derbowe zwycięstwo na początek!

Derby dla Górnika! Pierwsza kolejka rundy wiosennej i od razu Derby – wygrane Derby z chorzowskim Ruchem.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, chorzowianie zdecydowanie mając w pamięci sromotną porażkę 0:6 od razu ruszyli na Górników. Efektem zdobyta bramka już w 2 minucie gry. Jakub Grzesiak stojący między słupkami Trójkolorowych nie miał nic do powiedzenia, gdy piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Chwilę później w 8 minucie gry wychodzącego sam na sam z bramkarzem gości Marcela Jaszczyka fauluje Lipp, otrzymuje czerwoną kartkę i chorzowianie od tego momentu grają w 10. Do rzutu wolnego podszedł Kosma Zawada jednak strzelił tuż obok słupka. Co się odwlecze to nie uciecze i w 20 minucie Zawada po strzale głową doprowadza do remisu. Pierwsza połowa zatem kończy się rezultatem 1:1.

Druga część spotkania wyglądała łudząco podobnie jak pierwsza, z tą różnicą, że chorzowianie ograniczyli się tylko do kontrowania atakujących Górników. W 60 minucie po składnej akcji całej drużyny piłkę do bramki kieruje Marcel Jaszczyk. Od momentu zdobycia bramki przez Trójkolorowych obraz gry jak i rezultat nie uległ zmianie do końca spotkania. Górnicy na inaugurację wygrywają 2:1, 3 punkty zostają w Zabrzu.

Kolejne spotkanie już w niedzielę 15 marca również w Zabrzu Górnik Zabrze U17 zmierzy się z Zagłębiem Lubin U17.