logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Czas na finał! | ZAPOWIEDŹ

Już w sobotę juniorzy młodsi rozegrają pierwsze spotkanie finałowego dwumeczu o mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U17. Przeciwnikiem zabrzan będzie Legia Warszawa.

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – LEGIA WARSZAWA / sobota, godz. 15:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze | TRANSMISJA: ŁĄCZY NAS PIŁKA TV

3 i 7 czerwca będziemy świadkami dwóch pojedynków najlepszych zespołów w Centralnej Lidze Juniorów U17. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w Zabrzu na obiekcie przy Jaskółczej, a do rewanżu dojdzie w podwarszawskich Książenicach, gdzie mieści się centrum treningowe Legii.

Droga do finału

Juniorzy młodsi rozpoczęli sezon od przegranej z Rakowem Częstochowa, ale zabrzanie szybko dołączyli do czołówki, w której utrzymywali się cały sezon. “Górnicy” pierwszy raz objęli pozycję lidera po 11. kolejce, lecz 2022 roku zakończyli na drugim miejscu. Znakomita forma od początku zmagań w bieżącym roku sprawiła, że “Trójkolorowi” po 23. kolejce i zwycięstwie w bezpośrednim starciu z Zagłębiem Lubin wrócili na pierwsze miejsce, którego nie oddali do samego końca. Pomogła w tym znakomita seria dwunastu zwycięstw z rzędu.

Górnik Zabrze zwyciężył w grupie zachodniej gromadząc 77 punktów w trzydziestu meczach (25 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki). Bilans bramkowy zabrzan wyniósł 106-35. Najlepszy strzelcem “Trójkolorowych” został Jakub Oleksiewicz z 32. golami. Z kolei Hubert Jasiak, który zdobył 23 gole aż trzynastokrotnie skutecznie egzekwował rzut karny.

Najbliższy rywal Górnika został liderem po trzeciej serii gier i nie oddał pierwszej pozycji już do końca sezonu. Szczególnie imponująca była w wykonaniu warszawiaków runda jesienna. Swoje pierwsze punkty Legia straciło dopiero w 13. kolejce. Pierwsza porażka zakończyła wówczas serię dwunastu wygranych.

Legia Warszawa zwyciężyła w grupie wschodniej z dużą przewagą nad drugim miejscem. “Legioniści” zdobyli 76 punktów, na które złożyły się 24 zwycięstwa, 4 remisy i 2 porażki. Bilans bramkowy Legii to 116-35. Ponadto drużyna ze stolicy wygrała wszystkie spotkanie rozgrywane na własnym boisku.

Komentarz przed finałem

O komentarz przed sobotnim meczem poprosiliśmy trenera Radosława Osadnika:

W tym roku przegraliśmy tylko jedno spotkanie, pozostałe mecze wygraliśmy. Myślę, że wpływ na to miało solidne i konsekwentne realizowanie przez zawodników założeń taktycznych, które są podstawą funkcjonowania każdego zespołu oraz to, co każdy z zawodników musi włożyć od siebie, czyli zaangażowanie, ciężka codzienna praca oraz mniejszy lub większy talent.

Cieszymy się że możemy zagrać w finale i czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz. Mamy świadomość że czekają nas dwa ciężkie mecze, ale w pełni zasłużyliśmy żeby w nich zagrać i mamy nadzieję zaprezentować się z bardzo dobrej strony. Recepta jest prosta: trzeba dobrze bronić we wszystkich strefach boiska oraz to samo zrobić w fazach atakowania.

Mamy swój plan, który konsekwentnie realizujemy od początku sezonu i tydzień poprzedzający finał (nieco krótszy mikrocykl sześciodniowy) nie będzie się niczym różnił od pozostałych mikrocykli. Oczywiście tak jak przed każdym innym meczem, również i przed finałem przedstawimy drużynie krótką analizę przeciwnika. Jednak najważniejsze w meczu będzie to jak My zagramy i na tym się najbardziej koncentrujemy przygotowując się do spotkania.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl