logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17: Bezbramkowy remis w ostatniej kolejce

Juniorzy młodsi pomimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki i kreowaniu gry nie znaleźli sposobu na pokonanie defensywy Rakowa.

Terminarz rozgrywek ligowych CLJ U17 jak i sytuacja w tabeli tak się ułożyła, iż spotkanie w ostatniej kolejce pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Rakowem Częstochowa decydowało o tym, która z tych drużyn awansuje do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Raków na ten moment przewodził ligowej stawce z dwoma punktami przewagi nad Górnikiem. Tak, więc Trójkolorowych tylko interesowało zwycięstwo, natomiast ekipa z Częstochowy zadowalała się remisem.

Tak też od samego początku wyglądały wydarzenia boiskowe, Górnicy wysoko ustawieni starali się kreować grę w środkowej części boiska szybko przechodząc na połowę Rakowa. Częstochowianie odgryzali się jedynie szybkimi kontrami, które w nikły sposób zagrażały bramce Chwojnickiego, który tego dnia stał między słupkami bramki Trójkolorowych. Do przerwy pomimo wielu starań Górników utrzymywał się bezbramkowy rezultat.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie, a Górnicy już nie kreowali akcji na własnej połowie – tylko spotkanie toczyło się na połowie gości z Częstochowy, którzy umiejętnie broniąc nie dopuszczali Górników do swojej bramki. Pod koniec spotkania starania Młodych Górników mogły zostać nagrodzone, jednak po dośrodkowaniu piłki w pole bramkowe Kacper Zborowski z metra uderzył tuż obok słupka. Natomiast już w doliczonym czasie gry w polu karnym pozycję w walce z obrońcą wygrał Jakub Koseła po czym został przewrócony, jednak sędzia nie odważył się podyktować rzutu karnego.

Koniec końców zorganizowana obrona dała efekt i zespół Rakowa zdobywa cenny remis i to goście kończą ligowe rozgrywki wyprzedzając Górników w ligowej stawce.

Górnik Zabrze U17 – Raków Częstochowa 0:0 (0:0)

Górnik Zabrze U17 wystąpił w składzie:
1. Wiktor Chwojnicki – 2. Robert Zaborowski, 3. Jan Adamski, 4. Kamil Moraczewski (kpt.), 5. Bartosz Rutkowski, 6. David Ajenjo Hyjek, 7. Mikołaj Zięba, 8. Karol Garwol, 9. Kacper Zborowski, 10. Nikodem Zielonka, 11. Tomasz Macha

W kadrze znaleźli się również: 93. Mateusz Bartusik, 20. Kacper Borkowski, 21. Adam Grzeliński, 22. Mateusz Jasiak, 23. Dominik Klimkiewicz, 24. Jakub Koseła, 25. Kamil Skok

Sztab Szkoleniowy: Andrzej Orzeszek, Dawid Ozga

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl